Kent Ormanı’nda bakım çalışmaları

admin

Edirne Belediyesi’nin 29 yıllığına Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan tahsis ettiği 250 dönümlük bir alanda yer alan İzzet Arseven Kent Ormanı ve Mesire yerinden vatandaşların gönül rahatlığı ile yararlanabilmeleri için bakım çalışmaları devam ediyor. Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri alanda ot temizliğine başladı, mevcut ağaç patlamalarını keserek, özel hazırlanan piknik masalarını Edirnelilerin hizmete sundu.

Kent Ormanı’nda bakım çalışmaları (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaşanan taşkınların ardından oldukça bakımsız kalan, halk arasında ‘Söğütlük’ olarak da bilinen İzzet Arseven Kent Ormanı ve Mesire yerini 29 yıllığına kiralayan Edirne Belediyesi, Edirne’nin en önemli yeşil alanını tekrar hayata kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Kent Ormanı’nda bakım çalışmaları (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatları doğrultusunda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri İzzet Arseven Kent Ormanı ve Mesire yerinde ot temizliği yaptı. Mevcut ağaçlarda oluşan patlamaları kesen ekipler, Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün atölyesinde hazırlanan piknik masalarını vatandaşların kullanımına sundu.

Kent Ormanı’nda bakım çalışmaları (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kentin en önemli ormanını tekrar Edirnelilere kazandırmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Edirnelilerin ücretsiz olarak yararlanacağı İzzet Arseven Kent Ormanı ve Mesire yeri çok kısa bir süre sonra hakkettiği  değere kavuşacak” dedi.

 

 84 total views,  2 views today

Next Post

İtfaiye, temmuz ayı istatiğini açıkladı

                  Keşan Belediye İtfaiyesi, Temmuz Ayı boyunca 99 adet yangına müdahale etti. Yetkililer, 2016 yılı içersinde Temmuz ayının yangın yönünden en fazla ay olduğunu belirterek, vatandaşların bu konuda duyarlı olmalarını ve dikkatli davranmalarını istediler. 6 adet itfaiye,  kaza kırım aracı ve 28 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp