Kentimizden müzik sesleri yükseliyor! Gençlerimiz notalarla buluşuyor.

admin

“Geleceğimiz Müzik” adlı proje ile 80 gencimize 8 ayrı enstürüman öğretiliyor.

İlhan Bayır, klarnet eğitimi alan gençlerden sadece biri. Müzik sevgisi ve enstürümana olan merakı ile klarneti kendi kendine öğrenen İlhan, proje kapsamında aldığı eğitimle nota öğrenerek müzik dünyasına yeni bir sayfa açıyor. Eğitimlerle kendini geliştirdiğini ve kapasitesini arttırdığını söyleyen İlhan, “okulumu tamamladıktan sonra eğitimli ve bilgili bir müzisyen olacağım” diyor ve ekliyor: Hüsnü Şenlendirici, Serkan Çağrı, Bülent Altınbaş büyüklerimı örnek alıyorum…

DESİP- (Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Teknik Yardım Projesi) kapsamında 48 ilde 137 projeye 23 milyon euro hibe verildi.

Edirne bu hibelerden faydalanan illerden biri. Edirne’de 8 sivil toplum kuruluşu hazırladıkları projeler ile özellikle genç müzikseverlere istihdam imkanları sunuyor.

Edirne Roman Dernekleri Federasyonu tarafından yürütülen Edirne’de yaşayan Roman Vatandaşların sosyal entegrasyonları ve istidaham Edilebilirlkleinin Artırılması projesi kapsamında geleceğimiz mūzik isimli proje, 80 müziksever gençe 8 ayrı eğitmen ve enstürüman ile 6 ay boyunca müzik eğitimi veriyor.  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün müfredatına uygun servis ve yemek hizmeti de sunularak gençlerin müzik eğitimi alması sağlanıyor. Bu eğitimlerlde nota öğrenen gençlere iş fırsatları yaratılıyor.

 

Bilgi:

 

DESİP , Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Sözleşme Makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı olan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü İstihdam Politikaları Daire Başkanlığı tarafından yürütülen, 1,5 milyon Avro bütçeli bir proje.  Edirne’ de Yaşayan Roman Vatandaşların Sosyal Entegrasyonları ve İstihdam Edilebilirliklerinin Artırılması Projesi, ISEDP (Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi Projesi Hibe Programı) kapsamında uygulanan 137 hibe projesinden biri.

 265 total views,  2 views today

Next Post

Çetin'den Aydın’a ziyaret

Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Aydın’ı ziyaret etti. 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ağası Ahmet Çetin Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ı ziyaret etti. 657. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ı makamında ziyareti sırasında Başkan’ın Kırkpınar ve yağlı güreşlerin sorunlarını çözmek için bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp