Kerem Arda “Kerem Arda “HAYALLER Mİ? GERÇEKLER Mİ?”

admin

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda yaptığı açıklamada; “Türkiye ekonomisini ‘sözün bittiği noktadayız. H Türkiye’nin bugün ekonomik, işsizlik sorunları var, 5 Milyon kişi işsiz. Ama biz 2023 yılında aya gitmekten bahsediyoruz. Artık Gerçek gündemlerin tartışılmasını ve gerçek önlemlerin alınmasını istiyoruz. Bizde elimizden geldiği kadar bir siyasi aktör olarak bunula ilgili çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Tarihi Çarşı ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirip, çarşı başkanları ile görüştüğünü, ifade eden İl Başkanı Kerem Arda  gazetemize yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin her gün sansasyonel gündemlerle beraber uyanıyoruz. Aslından Hem Türkiye’nin hem de ilimizin gündemi belli. Gündem İşsizlik. Türkiye’nin Gündemi Ekonomik sıkıntılar, Türkiye’nin gündemi Pandemi ve Aşı temini. Ama biz çok ayrı gündemler üzerinden gündemler yaratıyoruz. 2023 Yılı için belirledikleri hedefler var. Bunları sürekli anlatıyorlar. Bunlar tabi gerçekçi olmayan açıklamalar. Öncelikle ben açıkçası  gerçekler üzerinden siyaset yapılmasını doğru bulan bunu da yapaya çalışan biriyim. Kendim de yapı olarak rasyonel bir insanım.”dedi.

 Türkiye’nin gündeminin;  İşsizlik sorunu, pandemiden etkilenen sektörlere destek ve aşılama olması gerektiğinin altını çizen il Başkanı Arda; “İlimizde de bu sorunlar artarak devam etmektedir. Geçtiğimiz haftalarda biz dizi ziyaretler gerçekleştirdik. Her sabah güne esnaf ziyaretleri ile başlarım. Kimiz zaman Sanayi Sitesi Esnafımız, kimi zaman Saraçlar Caddesi ve tarihi çarşılarımızda ki esnafımız olmak üzere ilimizde faaliyet gösteren tüm esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret ederek sorunlarını ve dertlerini dinliyoruz. En son Tarihi çarşılarımızdan Bedesten ve Alipaşa Çarşısındaki esnaflarımızı ziyaret ettik. Esnaf artık bitme noktasına gelmiş. Çarşı neredeyse deyim yerindeyse hayalet çarşı haline gelmiş. Tabi bunlar bizim için çok üzücü. Bulgaristan’dan gelen misafirlerle Edirne ekonomisi canlanıyordu. Tabi Pandemiden dolayı haliyle haklı olarak onların gelişi de keslince şu anda Edirne ekonomisinde yaprak kıpırdamıyor.” dedi.

“Çekilen Krediler Ödenemedi.”

Geçtiğimiz yıl Mart ayında ülkemizde etkisini göstermeye başlayan Pandemi sürecinde, halkımız kenarda köşede kalan, kefen parası diyebileceğimiz birikimlerini de harcadılar. Daha sonrada kredi çekip borçlandılar. Vatandaşlarımızın neredeyse tamamı, Eylül ayında ödenmesi gereken kredilerini de ödeyemedi.” dedi.

“İŞSİZLİK PATLADI”

Ülkemizde ve ilimizde işsizliğin büyük oranda arttığını ifade eden İl Başkanı Arda; “Bugün ülkemizde 5 Milyon insan ücretsiz izne ayrılmış durumda. Bugün biliyorsunuz işten çıkarma yasağı uygulanmaktadır. Bu yasaklar bitince kaç kişi işine geri dönecek? Ne kadarı işsiz kalacak? Bilinmiyor. Benim iki hafta önce kadar bir açıklamam olmuştu. Özellikle Kapalı olan Restaurant, Cafe v.b. işletmelerin Hes Kodu ile hizmet vermeye başlamalı demiştik.  Bakın işsiz kalan ve geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımızın intihar girişimlerini duyuyoruz.” dedi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp’i makamında ziyaret ettiklerini ifade eden İl Başkanı Arda; “Sayın Valimize Esnafın sorunlarını ilettik. HES Koduyla kapalı olan işletmelerin açılmasını  rica ettik. Yine Geçtiğimiz günlerde Bulgaristan Başkonsolosu Borislav Borisov’u ziyaret ettik. Bulgaristanlı misafirlerimizin Edirne ekonomisine ihtiyacı olduklarını ifade ettik.  İkili ilişkiler hakkında temaslar kurduk.

Bundan sonra Edirne ekonomisi için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu anlamda biz farklı çalışmalar da yapıyoruz. Bugün biz doğru gündemleri tartışırsak ülkemiz açısında faydalı olacaktır. Ama bu yakıcı sorunlar; EKONOMİ, İŞSİZLİK, AŞI ve PANDEMİ.. Bu dört başlık altında bu konular incelenmelidir. Bu sorunlar çözüldükten sonra tabi diğer sorunlar da çözülmelidir. Adalet, Sağlık, Eğitim gibi konular… Bunlar çözüldükten sonra  AY’a da, Mars’a da gidilir. Uzay Ajansı kurulur. Bunlar gurur duyulacak şeylerdir. Önemli olan doğru gündemlerin, doğru şekilde değerlendirilmesidir.” dedi.  

 6,298 total views,  2 views today

Next Post

LALAPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ARSLAN’DAN MECLİS BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP’A ZİYARET

Göreve geldiği ilk günden itibaren Lalapaşa ilçesinde tarihi yatırımlara imza atan Belediye Başkanı İsmail Arslan, T.B.M.M. Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u ziyaret etti. Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan’ın ziyaretinden büyük memnuniyet duyan T.B.M.M. Başkanı Mustafa Şentop, Edirnelilerin her zaman kendisinde ayrı bir yeri olduğunu ifade ederek Tüm Edirne ve Lalapaşa halkına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp