KEREM ARDA: “VALLAHİ DE KORKMUYORUZ.”

admin

“NEFES ALDIRMAYACAĞIZ” DİYENLERE İNAT, HERKESE NEFES ALDIRACAĞIZ.”

AK Parti Edirne Merkez  İlçe Başkanı Önder Özcan’ın Sosyal medya hesabından DEVA Partisi’ne atıfta bulunarak yaptığı paylaşımda;

Yeni bir hikaye başlıyor…

Ali babacan-Pervin buldan görüşmesi…

Nefes aldırmayacağız…

Tasarlanan oyunları millet bozacak.

Sabır 2023.” İfadelerine yer verdi.

Paylaşımın altına DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda’nın esnaf ziyaretinden bir kesitle birlikte, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a  gerçekleştirdiği ziyaretin görselini paylaşan Merkez İlçe Başkanı Özcan’a DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda tepki gösterdi.  

DEVA PARTİSİ Edirne İl Başkanı Kerem Arda yaptığı açıklamada; “Ülkemiz çok üzücü günler yaşıyor. Birlik ve  beraberlik içinde olmamız gereken günlerden geçiyoruz. Kaybettiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabır diliyorum. Biz de yasımızı tutmak için bir çok faaliyetimizi de erteledik.

Benim ve partimizle ilgili paylaşım yapan şahıs benim muhatabım değildir. Yapılan paylaşımda üzücü ithamlar, ve tehdit var. Nefes aldırmayacaklarını söylüyorlar. Tam tersine “biz İnsanlara nefes aldırmak için geliyoruz.” İnsanların nefese ihtiyacı var. İnsanlar bitmiş durumda. Her şey açıkça görülmektedir.  Bize nefes aldıran Yüce Allah’tır.  Ben doğma büyüme Edirneliyim.  Her şeyimi burada yaptım. Devlet okullarında okudum.  Bizim Vatanseverliğimizi ve millete  karşı olan sevgimizi sorgulayabilecek kimse yoktur. Vatani görevimi bedelli yapma imkanım olmasına rağmen gidip Aslanlar gibi normal süreçte tamamladım. Bizim kimseye veremeyeceğimiz bir hesap yoktur. Bizim Vatanseverliğimizi, yurt sevgimizi, Edirne sevgimizi, kimse tartışamaz” dedi.

Bu paylaşımın yapılmasını kim istedi?

Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan’ın yaptığı paylaşımda kullandığı görsellerin altında AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın fotoğrafının da yer alması, akıllara görsellerin Milletvekili Aksal tarafından Merkez İlçe Başkanı Özcan’a getirildiğini ifade eden Arda; “Bu paylaşımda en üzücü olan taraf ta budur. Ama işte Allah şaşırtıyor. Sayın Milletvekilini yakinen tanırız ve severiz. Selamımız vardır. Aynı masada yemek yemişizdir. Geçmişte beraber çalıştığımız dönemler oldu. Bakın bu ekran görüntüsü alınarak, görsel paylaşımı yapan şahsa gönderilmiş. Ama burada Fatma hanımın fotoğrafı unutulmuş. Beni üzen de bu oldu. Milletin bu kadar problemi varken, bu kadar sıkıntısı varken, ekonomi bu durumdayken, şehitlerimiz varken koskoca iktidar partisi Milletvekilinin bu yoğunlukta böyle sosyal medya operasyonlarıyla uğraşması bunu birine göndermesi, o birinin üzerinden bunu paylaştırması açıkçası beni üzdü. Keşke Fatma hanım beni direk muhatap alsaydı. Merkez ilçe Başkanına göndermek yerine beni etiketleyip te paylaşabilirdi. Telefonum da kendisinde mevcut. Fatma hanım yine de bizim Edirne’nin seçilmiş milletvekilidir. Saygımız sonsuzdur.  Ama bakın, Millet aç, millet perişan… Bunlarla ilgilenmek yerine bu sorunlarla ilgilenmek yerine böyle dolaylı yoldan yapılan paylaşımlara gerek olmadığını düşünüyorum.

“Kayıkçı kavgasına dönüşsün istemiyoruz”

Yapılan paylaşımın Kayıkçı kavgasına dönüşmesini istemediğini ifade eden Arda; “Bizim hiçbir korkumuz yok. Sanki suçlu bizmişiz gibi, sanki bütün bunlara sebep olan bizmiş gibi, yanlış farklı operasyonlarla bu şekilde bir ima ediliyor. Eğer amaç korkutmaksa  bakın buradan söylüyorum; “VALLAHİ DE KORKUMUYORUZ, BİLLAHİ DE KORKMUYORUZ. ZERRE KADAR KORKMUYORUZ. ÖLÜMDEN DE KORKMUYORUZ. HAPİSTEN DE KORKMUYORUZ. Yerimiz belli, yurdumuz belli. Bizim niyetimiz üzüm yemek bağcıyı dövmek değil.  Ateş olsalar cürümleri kadar yer yakamazlar.  Tertemiz bir kadromuz var. Ne Kamu Bankası kredileri ile, ne devlet ihaleleri ile ilişkisi olan tertemiz bir kadromuz var. Bu tehdit imalı yapılan paylaşımı da kınıyoruz. Biz gerekli değerlendirmeleri hukukçularımız ve kendi avukatlarımızla da yapacağız. Bizim niyetimiz hep beraber el ele verip kol kola girip Edirne’ye hizmet etmektir.” dedi.  

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kerem-arda-1.jpg

 4,520 total views,  6 views today

Next Post

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba'dan Kandil Mesajı

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin iba, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımlayarak, tüm Edirnelilerin ve İslam Aleminin kandilini kutladı. Mübarek üç ayların manevi sofrasına ve bereket iklimine açılan kapı olan Regaip Kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisinde olduklarını belirten AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Kandillerin insanların kalplerini birbirine […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp