Keşan Belediyesinde Bayram Kutlaması

admin

28 Temmuz 2014 Pazartesi günü Ramazan Bayramı’nın 1.Gününde resmi bayramlaşma gerçekleştirildi.

Köşk Düğün Salonu’nda saat 10.30’da başlayan bayramlaşmaya Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Tugay Komutan Vekili Albay Kadir Uslu, Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli,   Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Edirne Eski Milletvekili Necdet Budak, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Harun Komanlı, Salim Şevik, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız ile protokol mensupları ile sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

kesan belediyesinde resmi bayramlasma (1)

Protokol mensupları vatandaşlarla bayramlaştılar.

Törende konuşan Keşan Kaymakamı Dınkırcı, tüm katılımcıların ve Keşan halkının bayramını kutlayarak “Öncelikle Ramazan süresince, sosyal yardımlaşmanın, dayanışmanın çok güzel örneklerini sergileyen siz değerli Keşan halkına teşekkür ediyorum. Hep birlikte kamu ve kuruluşları itibari ile bizler de buna destek olduk. Keşan için bence geleceğe bakmak lazım. Gelin öncesine insanı alalım. Bugünden itibaren varsa bu işbirliğinden başlayalım. Keşan’a dair ciddi ümitlerim var.

Ama bu konuda net ve somurt adımlar atmak gerekir.Bunun için de benim istirhamım şudur.Bu sadece sözde kalmamalı,adına ister tüketici birliği deydin, ister kooperatif deyin net ve somut adımlar atın.Örnekler vereceğim Mahmutköy’e bakıyorsunuz Kemal arkadaşım 80 Kuruşa Santa Maria armutu satıyor. Küçükdoğanca’ya bakıyorsunuz Selahattin Gül ve kardeşleri 1 TL’ye armut satıyor. Armut şu an manav ve marketlerde 6-7 TL’ye satılıyor. Niye bizim bölgemizdeki üreticimiz kazanmasın, niye sanayicimiz kazanmasın. O halde bizim adını siz koyun, siz tayin edin, kim kimle anlaşabilirse bu 3 modelden bir tanesini uygulamak zorundayız. Uygulanırsa Keşan’ımızın zaten aydınlık bir geleceği var. Keşan’ın ben geleceğinin aydınlık olduğunu biliyorum. Yeter ki bu dediğimiz birliktelikleri sergileyelim. Geçen Ramazan Bayramında siz de buradaydınız biz de buradaydık. Allah ömür verdi yine karşınızdayız. Ama aramızda olmayan büyüklerimiz var, aramızda olmayan küçüklerimiz var. Bu toprakları kanlarıyla vatan yapan şehitlerimizin bize bıraktıkları emanetlere bakalım. Gazilerimizi ve onların emanetlerine bir bakalım. Kendi köyümüzde kendi beldemizde engelli kardeşlerimiz vardır. Onlara bir bakalım. Geçtiğimiz gün bir iade-i ziyarete gittik 17 yaşında bir kızımız var yatalak, annenin iki gözü de görmüyor, babanın bir gözü görmüyor.1 çocukları da cezaevinde. Elbette biz kamusal anlamda bir takım destekleri sağlıyoruz. Bunun ötesine geçmek lazım. O vatandaşın top yekün hayata entegrasyonunu sağlamak lazım. Benim istirhamım şu,bizler bu bölgenin geleceğini tespit eden kişi ve kuruluşlar olarak birbirimizin kıymetini takdirini bilelim.Birlik ve beraberliğimiz anlamında eksik olan taraflarımız varsa bunları sorgulayalım.Şair diyor ya “Baki kalan bu kubbede bir hoş seda imiş” Önemli olan hoş seda bırakmak önemlidir.Mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi.Mal da yalan mülk de yalan.Bize düşen tek bir şey var, bizi biz yapan değerlerle bayramlaşmak.Önümüzdeki bayramlarda tekrar birlikte olmak umuduyla en kalbi duygularımla bir kez daha bayramınızı tebrik ediyorum.Sağlıkla sıhhatle,sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum.Biz tarımında, turizminde, hayvancılığına sahip çıkmalıyız.İlçemize gelecek olan tarıma,gıdaya ve hayvancılığa dayalı olarak gelecek Organize Sanayi Bölgesi’nin muazzam bir gelecek vaat edeceğine inanıyorum.Saygı ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmanın ardından resmi bayramlaşma sona erdi.

Protokol daha sonra, Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Devlet Hastanesi ve Şehit Aydın Ambarlı’nın ailesini ziyaret etti.

kesan belediyesinde resmi bayramlasma

 

 

 

 

 

 128 total views,  2 views today

Next Post

Uzunköprü Sahil Yolu Bakımsızlıktan Kan Ağlıyor

Edirne ajans Haber – 0284 214 24 04 – edirneajans@hotmail.com Türkiye’nin hızla büyüdüğü, Hızlı trenlerin, duble yolların süratle arttığı bir dönemde Trakya’nın köy yolları bakımsızlıktan adeta kan ağlıyor.   Tayakadın köyü, Karakasım, Orhaniye, SaçlıMüsellim, Elçili, Çakmakköyü, Sığırcılı gibi birçok köyün Uzunköprü’ye ulaşımını sağlayan sahil yolu bakımsızlıktan kullanılamaz hale geldi. Özellikle […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp