Keşan Belediyesi’nin 9-14 Yaş Grubu Halk Oyunları Ekibi Bulgaristan’a Gitti

admin

Keşan Belediyesi’nin 9-14 Yaş Grubu Halk Oyunları Ekibi, Bulgaristan’ın Dimitrovgrad Şehri’nde yapılacak folklor ve dans festivaline katılmak üzere yola çıktı.

Ekip, Zvezditsa Kültür Toplum Merkezi tarafından gerçekleştirilecek olan 2. Folklor Dans Festivali’ne katılmak üzere 12 Haziran 2013 Çarşamba günü sabahı Bulgaristan’a hareket etti.

Ekipte Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayşegül Arslan Aydın ile müdürlük personeli; Erdoğan Demir, Gerçek Gürel, Yusuf Nusret Kayseri, ekip eğitmeni Sadık Bozkurt ve müzisyen grubu da yer aldı.

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan da Bulgaristan’daki festivale katılacak.

Özcan’ın izinli olduğu süre zarfında Keşan Belediye Başkanlığı’na CHP’li Meclis Üyesi Erdoğan Gümülcineli vekalet ediyor.

n> Olayla ilgili N.G. jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı. N.G. adlı şahıs, jandarmada yapılan işlemlerin ardından adli makamlara sevk edildi. N.G. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Halk Oyunları Ekibi Bulgaristan'a gitti (2)

 106 total views,  2 views today

Next Post

Meriç Nehrinde Su Seviyesi Düştü

Kış aylarında taşkınların yaşandığı Meriç Nehri, yaz mevsiminin etkisiyle adeta kuruma noktasına geldi. Sıcak hava ve Bulgaristan’ın barajlarda suyu tutmasıyla Meriç Nehri üzerinde kum adacıkları oluştu. Geçtiğimiz kış aylarında debisi 1000 metreküpe kadar ulaşarak yatağından taşma noktasına gelen Meriç ve Arda Nehirleri sıcak havalar nedeniyle kuruma noktasına geldi. Meriç Nehri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp