Keşan Belediyesi’nin Uluslar Arası Çocuk Şenliğine Büyük İlgi

admin

Keşan Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde düzenlediği Uluslar Arası Çocuk Şenliği’ne çocuklar ve Keşanlılar büyük ilgi gösterdi.

İlçede, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri saat 09.00 sıralarında Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni ile başladı.

Keşan Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan ve CHP Keşan İlçe Yöneticileri Atatürk Anıtı’na karanfiller ve çiçekler bıraktı.

Daha sonra Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan daire amirleri ile çocuklar ve vatandaşlar tarafından oluşturulan kortej eşliğinde Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ne geçildi.

Buradaki tören ise saat 10.00 sıralarında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Daha sonra kürsüye Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel geldi ve günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Günün anlam ve önemine istinaden düzenlenen yarışmalarda derece alan eserlerin okunmasından sonra, şenlik nedeniyle Bulgaristan’ın Dimitrovgrad şehrinden gelen çocuklardan oluşan Zvezditsa Halk Oyunları Ekibi ile Makedonya’dan 18 Temmuz İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sundu.

Bayram nedeniyle düzenlenen ve sportif becerilerin sergilendiği yarışmaların ardından, yarışmalarda derece alanlar, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan ve Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız tarafından ödüllendirildi.

Gösteriler sırasında Keşanlı paramotor sporcuları; Yılmaz Özkaya, Metin Saçar ve Selim Şen de Türk Bayrağı ile gökyüzünde yaptıkları gösteriyle etkinliklere renk kattı ve alanda bulunanlardan büyük alkış aldı.

Program sonrası Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan ve diğer protokol mensupları, Keşan Belediyesi Çocuk Sanat Grubu’nun, öğretmenleri Tekin Demir önderliğinde hazırladığı eserlerden oluşan sergiyi gezdi.

Saat 13.00’ten itibaren ise Keşan Belediyesi’nin hazırladığı Uluslar Arası Çocuk Şenliği programına geçildi.

Bulgaristan’ın Zvezditsa Halk Oyunları Ekibi ile Makedonya’dan 18 Temmuz İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sunduğu Çocuk Şenliği’nde daha sonra sahneye Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan geldi.

Makedonya ve Bulgaristan’dan gelen çocuklar ve yöneticileri ile alanda bulunan tüm çocuklar ile ailelerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Özcan,  şöyle konuştu: “93 yıl önce büyük liderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atarken, o günün anısına unutulmaması için siz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bugünü atfetmiştir. Sadece Türkiye içerisinde olan çocuklara değil hem de tüm dünya çocuklarına. Bugün çok güzel bir havada etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Çok güzel gösteriler izledik. Keşif küresi ve 9D sinemamızı da Keşan Belediyesi olarak çocuklarımıza ücretsiz getirdik. Bu yıl Keşan Belediyesi 23 Nisan etkinliklerini 2 gün boyunca sürdürecek. Sizlere iyi eğlenceler diliyorum. Nice 23 Nisan’larda siz ve sizden sonraki çocuklarımız bu bayrağın altında özgürce yaşasınlar. Ülke olarak hedefimiz bu olmalı. Sizlere geçmişteki günleri hatırlattıkça gelecekte ülkemizin bekasının devamı daha da pekişecektir.”

Özcan konuşmasının ardından Keşan Belediyesi Çocuk Sanat Grubu Öğretmeni Tekin Demir ile Keşan Belediyesi Çocuk Halk Oyunları Öğretmeni Sadık Bozkurt’a katkılarından ötürü plaket takdim etti.

Özcan plaket takdimi sırasında Keşan Belediyesi’nin hem çocuklar hem de yetişkinler için kurslar düzenlediklerini aktardı ve vatandaşların katılımlarını beklediklerini iletti.

Plaket takdiminden sonra Keşan Belediyesi Çocuk Halk Oyunları Ekibi ilgi ile izlenen gösterilerini sundu.

Etkinlikte daha sonra, jonglör, ilizyon ve uzun adam ile ateşbaz gösterisi, palyaço, yüz boyama etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte çocuklar ayrıca ücretsiz olarak 9D sinema izledi ve keşif küresini keşfetti.

Keşan Belediyesi’nin Uluslar arası Çocuk Şenliği 24 Nisan 2013 Çarşamba günü de sürecek.

İlk gün etkinliklerinin birçoğunun yeniden Keşanlı çocuklarla buluşacağı şenlik, yine Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde gerçekleştirilecek ve 11.00’de başlayacak. DSC_0967

 200 total views,  2 views today

Next Post

Cumhuriyet Halk Partisi 23 Nisan Dolayısıyla Yürüyüş Düzenledi

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Teşkilatı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı’na yürüyüş gerçekleştirdi.Selimiye Meydanı’nda ki 23 Nisan kutlamalarından sonra saat 12:00 civarı Edirne Belediye binası önünde toplanmaya başlayan bir çok parti yetkilisi ve vatandaş yürüyüş için hazırlanmaya başladı.Tören öncesinde belediye önünde Türk Bayrağı,karanfil ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp