Keşan Jandarma’dan 10 Numara Yağ Operasyonu

admin

AW000216

 

Edirne’nin Keşan İlçesinde, Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Yenimuhacir Kavşağı’nda durdurulan bir panelvanda, “10 numara yağ” diye adlandırılan yakıt ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, arasında Yenimuhacir TOKİ konutları önünde önleme uygulaması yapan Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Malkara istikametinde Keşan istikametine seyir halinde olan H. E. (39) yönetimindeki 01 B 3397 plakalı panelvanı durdurdu.

Panelvanda yapılan aramada, 10 litrelik yağ tenekelerine konulan toplam 200 teneke’de yaklaşık 3 ton civarında; kullanımı ve satışı yasak olan ve “10 numara yağ” olarak adlandırılan motorin, yağ ve solvent karışımı yakıt ele geçirdi.

Yakıtlara el konulurken, araç sürücüsü H.E. ise, ifadesi alınmak üzere Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirildi. Sürücü H.E. alınan ifadesinin ardından serbest bırakılırken, el konulan yaklaşık 3 tonluk yakıt ise Edirne İl Jandarma Komutanlığı Kom Şube Müdürlüğü’ne bağlı EPDK ekiplerince alınan numunenin ardından Edirne İl Özel İdaresi’ne teslim edildi.

 180 total views,  2 views today

Next Post

OCAK POLİS TEŞKİLATININ 168.YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

  Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat OCAK Polis Teşkilatının 168.yıldönümü münasebetiyle mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda ‘’ Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp