Keşan’da Göçmenlere Geçiş Yasak

admin

Edirne’nin Keşan ilçesinde Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız’ın göçmen kaçakçılığına karşı açtığı mücadele devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içinde kendisinin takip ettiği bir şüpheli araçta 19 göçmeni yakalatan Emniyet Müdürü Yıldız, yine dikkati sayesinde 1 organizatör ve 11 göçmeni yakaladı.
Alınan bir istihbaratı değerlendiren Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız’ın başını çektiği ekip, Keşan girişinde yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmak isteyen göçmenlerin olduğu tahmin edilen bir aracı takibe alan ekipler, İstanbul istikametinden Keşan yönüne gelen 59 KC 763 plakalı hafif ticari aracı, İpsala yönünde izlemeye başladı.
İzlendiğini fark eden 59 KC 763 plakalı aracın sürücüsü Barış Kurt, İpsala Keşan Karayolu’nun 4. kilometresinde araçtan inerek, tarlalık alana kaçmaya başladı. Başta Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız ve İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Alptekin Özgen’in bulunduğu polis ekipleri, yapılan kovalamacanın ardından sazlıklar içerisinde yere yatmış bir şekilde bulunan Barış Kurt’u yakaladı.
Araçta yapılan aramada ise 6 Filistin Uyruklu göçmen yakalandı. Keşan içersinde olduğu tahmin edilen 5 göçmeni de takibe alan ekipler, göçmenleri; Cennet Bahçesi Kavşağı’nda bulunan bir restoranda yemek yedikleri sırada yakaladı.
Yabancı uyruklu şahıslar, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan işlemlerinin ardından Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne götürülürken, suç organizatörü Barış Kurt ise, mahkemeye sevk edildi. Kurt, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, Keşan Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız ve ekibinin göçmenlere karşı açtığı mücadelenin devam edeceği ifade edildi.

 268 total views,  2 views today

Next Post

İpsala’da Yılın Son Partisinde Rekor Sayıda Eroin Ele Geçirildi

İpsala Gümrük Kapısı’ndan yurtdışına çıkış yapmak isteyen bir TIR’da piyasa değeri 10 milyon TL olan 165 kilo eroin ele geçirildi. Eroinin İpsala Gümrük Kapısı’nda bir defada ele geçirilen en yüksek miktarda olduğu belirtildi. İpsala Gümrük Kapısı’nda 2012 yılının son eroini ele geçirildi. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı İpsala […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp