Keşan’ın Kurtuluşunun 91.Yıldönümü Kutlandı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 91’inci yıldönümü, 19 Kasım 2013 Salı günü düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı.

KEŞAN-KURTULUŞ-edirne (6)

Vatandaşlar, kısa süren program nedeniyle tepki gösterdi.

Saat 09.00’da, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde başlayan törene, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan 4’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yıldırım Alel, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, CHP Edirne Milletvekilleri Recep Gürkan ve Kemal Değirmendereli daire müdürleri, askeri erkan ile az sayıda vatandaş katıldı.

KEŞAN-KURTULUŞ-edirne (5)

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinden sonra Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

KEŞAN-KURTULUŞ-edirne (8)

Keşan’ın eski tarihlerden bu yana bir yerleşim birimi olduğunu ve birçok kez düşman işgaline uğradığını dile getiren Özcan, son olarak Kurtuluş Savaşı’nda ilçenin Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Keşan’ın o dönemdeki önde gelenleri tarafından işgalden kurtarıldığını söyledi.

KEŞAN BELEDİYESİ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ

KEŞAN-KURTULUŞ-edirne (10)

Tören, Keşan Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile son buldu.

VATANDAŞLARDAN KUTLAMA TEPKİSİ

KEŞAN-KURTULUŞ-edirne (11)

Öte yandan törenin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan ve yanlarına çocuklarını da alan aileler, kutlamaların bittiğini öğrenmesi karşısında tepki gösterdi. Eskiden kurtuluş günlerinin daha renkli geçtiğini belirten vatandaşlar, bu coşkunun yeni düzenlemelerle ortadan kaldırıldığını kaydetti.

KEŞAN-KURTULUŞ-edirne KEŞAN-KURTULUŞ-edirne (1) KEŞAN-KURTULUŞ-edirne (2) KEŞAN-KURTULUŞ-edirne (3) KEŞAN-KURTULUŞ-edirne (4)

KEŞAN-KURTULUŞ-edirne (7)
KEŞAN-KURTULUŞ-edirne (9)

KEŞAN-KURTULUŞ-edirne (12)

 

 

 

 

 

 110 total views,  2 views today

Next Post

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlanıyor

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Aile ve sosyal Politikalar Edirne İl Müdürü Bilgin Özbaş yaptığı açıklamada: “ Çocuk haklarını savunma konusunda ilk etkili girişim 1924 yılında Milletler Cemiyeti tarafından kabul edilen Cenevre Çocuk Hakları Bildirisi’dir. Bu bildirge Birleşmiş Milletler tarafından da kuruluşunda kabul edilmiş, 20 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp