Keşanlı Girişimcilerden Ders Alalım

admin

Kim nasıl yorumlarsa yorumlasın, Keşanlı ticari kuruluş temsilcileri tüm kitle örgütleri, Edirne merkeze  oranla çok daha aktif olarak görev yapıyorlar.

Her platformda ilçelerini temsil ediyor seslerini duyuruyorlar, Bu ilçemizin  Bir de  İstanbul’da faaliyetini sürdüren İstanbul’da Faaliyetini sürdüren  Keşanlı Sanayici ve İşadamları  Derneği”  adında  bir  yan kuruluşları var. İstanbul’da faaliyetini sürdüren bu dernek  bölgenin sesini etkinliğini  daha geniş ortamda duyurmayı amaçlıyor.

Bu kuruluşun başında Ahmet Eler adında aktif bir yönetici bulunuyor. Bu kuruluşun Edirne Sanayici ve İşadamları Derneği ile ortaklaşa düzenlediği bir toplantısına katıldım. Eler, gerçekten bölgesi için her türlü ticari imkanları değerlendirebilen bunu ilçedeki işadamları ile paylaşan bir genç yönetici.

Ahmet Eler,bir dönem  DSP’de Edirne Milletvekili olan Hasan Basri Elerin yeğeni oluyor.

Bu kuruluş Keşan ile birlikte tüm Trakya’yı kapsayacak bir aktivite içine girmek istiyor. Bu amaçla İstanbul’da bir etkinlik düzenleyecekler.

Edirneli işadamlarını bu toplantıda görmek istiyorlar.EDSİAD böyle  toplantılara her zaman destek veriyor.

İstanbul’da önümüzdeki hafta yapılacak  bu toplantıda bölgeye damgasını vuran Keşan ürünleri tanıtılacak.

     KEYİAD’ın ilk  tanıtım ürünleri İpsala pirinci, peynir helvası ile satır et olacak.

      Bu ürünleri ile ilçenin marka olması hedefleniyor. Üst düzeyde işadamlarının da katılacağı Keşanlı ünlü sanatçı Sarkan Çağrının klarnet resitalinin de yer alacağı etkinlik Ulasal TV kurumlarının da ilgi alanını kapsayacak bir etkinlik gibi görünüyor. Ahmet Eler her hafta Rumeli TV’de ekranlarında ekonomi  program yapıyormuş.

    Bu ve benzeri faaliyetler ilimizi tanıtım açısından çok önemli. Şu ve bu ilçenin önderlik etmesi önemli değil. Bunları yadırgamak yerine Edirneli işadamlarımız da benzeri çalışmalara ağırlık vermeli.Gönül ister ki,  bunlara Edirneli girişimcilerimizin de katkıları olsun.Hatta bu organizasyonlarda önderlik görevini üstlensinler.

Edirneli İşadamlarına ancak bu yakışır. Bu faaliyetler yeterli mi derseniz kesinlikle yeterli olmuyor. Doğrusunu söylemek gerekirse Elerin konuşmasını dinledikten sonra Keşanlılar adına sevindiğim gibi, Edirne’miz açısından üzüntü duydum.

Kentimizi  ulusal ve uluslar arası alanda tanıtacak,o kadar çok imkan var ki, bu fırsatları yeterince değerlendiremiyoruz. Böyle  fırsatları ancak tüm kurum ve kuruluşlarımızla el ele vererek  siyasilerimizin de  bu konuda lokomotif görevi üstlenmeleri, bu işi sahiplenmeleri ile mümkün olabilecektir.

Keşanlılar kendi reklamlarını yapıyor diye, işi geçiştirmekle bu iş çözümlenmez. Böyle yakınma yerine bayrağı siz alıp önderlik ediniz. Onlardan daha iyisini siz yapınız. Bunu sağlayamadığınız sürece ilçedeki kuruluşların çalışmalarından şikayet etmeye hakkınız olamaz.

ATAMIZIN EDİRNE’YE GELİŞİNİN 82. YILDÖNÜMÜ

Ulu Önder Atatürk’ün Edirne’yi son ziyaretinin 82. Yıldönümünü kutluyoruz. Menemen Olayları öncesinde Edirne’ye gelip kentin sorunları ile ilgili bir dizi temaslarda bulunan Atatürk Belediye’de kendisine ayrılan odasında kalmış, halkın arasına katılarak sorunlarını kaynağından belirlemişti.

Belediye binasının çevresindeki o günleri hatırlatan resimlere baktığımızda Edirnelilerin Ata’sını nasıl bağrına bastığını  Önderimizin de Edirnelileri nasıl sevdiğini görmemiz mümkün. Yanında ne koruma ordusu,  ne eli coplu muhafızları var. Atatürk gerçek bir halk adamı olarak ömrünü  tamamladı.

Bugünkü siyasi tabloya  bir göz atalım kaç lider Atatürk kadar sevgiye layık oluyor ve halkın arasında rahatlıkla dolaşabiliyor. Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin yıldönümünde, ülkede birlik ve beraberlik özlemi isteyen ulusal bütünlükten yana olan insanlarımızın ülkemizin genel durumunu dikkate alarak, bir kez daha düşünmeleri gerekir.

Ülkemizin bağımsızlığını sağlayan fedakar insanları Atamızın Edirne’ye gelişinin yıldönümünde  bir kez daha rahmetle anmayı   önemli bir görev kabul ediyorum.

 252 total views,  2 views today

Next Post

Keşan’da Maden Ocağında Göçük: 1 Ölü

Edirne’nin Keşan ilçesinde bir maden ocağında meydana gelen göçükte toprak altında kalan 1 işçi hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, Keşan’a bağlı Küçükdoğanca köyünde saat 16.00 sıralarından bir maden ocağında 6 işçinin, yerin yaklaşık 700 metre altından vagonlarla kömür çıkardığı sırada göçük meydana geldi. 5 işçi göçük altından dışarı çıkmayı başarırken, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp