Keşanlı Turizm İşletmecileri, Emitt’te Dalış Turizmini Ön Plana Çıkaracak

admin

Edirne’nin Keşan ilçesinde turizm işletmecliği yapan İşçimen Hotel Sahibi Mustafa İşçimen, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı’yı makamında ziyaret ederek, bu yıl 17’ncisi düzenlenecek EMITT (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı)’e katılmak üzere davet etti.

24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde, düzenlenecek EMITT’te kurulacak olan Keşan ve Saros Körfezi adlı stant hakkında görsel verilerle birlikte bilgiler veren Mustafa İşçimen, EMITT’e katılım davetiyesini Dınkırcı’ya takdim etti.

DINKIRCI: “FUARLAR TAKİP EDİLMELİ”

Davetiyeyi alan Bekir Dınkırcı, Keşan ve Saros Körfezi’nin 5 No’lu stantta tanıtılacağını belirterek, EMITT’ın Keşan için son derece önemli olduğunu vurguladı. Keşan’ın potansiyelleri arasında yer alan turizmin alanında olduğu gibi diğer tarım, ticaret, hayvancılık alanlarında da fuarların takip edilmesi gerektiğine dikkat çeken Dınkırcı, “EMITT’ı önemsediğimi söylemliyim. Bu nedenle Saros Körfezi Turizm Otelciler ve Yatırımcılar Derneği olarak, sizleri ve Keşan’ımızda bu fuara katılacak otelleri yürekten kutluyorum.” dedi.

“SAROS KÖRFEZİ’NİN AVANTAJI İSTANBUL’A YAKINLIĞI”

Saros Körfezi’nin İstanbul’a yakınlığı nedeniyle avantajlı bir konumda olduğunu dile getirerek devam eden Bekir Dınkırcı, “Hem yazlık günü birlik turizm, hem kısa ve orta vadeli turizm, hem de buna entegre eko, sağlık ve kongre turizmi, birbirini destekleyen unsurlar. Eski yel değirmenlerimizden günümüze 4-5 tane kalmış olmasını dilerdik. Çünkü Milattan Önce 1200’lü yıllara dayanan bir tarihçesi var. O dönem Traklar tarafından yapılmış ve ondan sonra da medeniyetlerin beşiği olmuş. Üzerinde bulunduğumuz zenginlikleri farklı bir konumda değerlendirmemiz gerekiyor. Bunu; ilk önce fuarlara katılım göstererek yapabiliriz. Bu nedenle bu fuara herkesi davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İŞÇİMEN: “BU YIL DALIŞ TURİZMİNİ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ

Bekir Dınkırcı’nın ardından söz alan Mustafa İşçimen, EMITT’e bu yıl 6’ncı defa katılacakları bilgisini verirken, gün geçtikçe turizm sektöründe profesyonel düşünüp, amatör ruh ile mücadele etmeyi ön planda tuttuklarını söyledi. Saros Körfezi’nin yükselen bir değer olduğunun altını çizen İşçimen, Enez’deki tarihi kazıların tamamlanması ile birlikte Saros Körfezi’nin bir tarihe daha sahip olacağını ifade ederek, “200-2009 yılları arasında 2 milyon TL civarında getirisi olan dalış turizmini kaybetmeye başladık. Su altı çeşitliliğimizi ne kadar arttırırsak, dalış turizmi de tekrar yükselişe geçecektir. EMITT’te bu yıl Yapay Resif Projesi’ni iyi tanıtarak, dalış turizmini ön plana çıkartmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, bu anlamda destekçi olan konaklama tesisleri tanıtılacak.” dedi.AW000178

 198 total views,  2 views today

Next Post

Topluma Mal Edilemez

Edirne’de son yıllarda hırsızlık olaylarının arttığından yakınmalar var.      Özellikle bu hırsızlık olaylarının yaşı küçük çocukların yapması  ise dikkat çekici. Adeta birileri küçük çocukların hırsızlık yapması için teşvik ediliyor veya yaptıklarına göz yumuyor diye genel bir kanı var.     Bu ufak çaplı hırsızlık olaylarının belli kişilerce yapılması da çok ilginç […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp