Keşanlılar iki yıl içinde doğalgaza kavuşuyor

admin

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan “Doğalgaz’ın Edirne’ye gelmesinde büyük katkı sağlayan Edirne Valimiz  Dursun Ali Şahin’e  Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu Bakanlık düzeyinde  katkıda bulundu. Biz de burada kaymakamımız, tüm demokratik kuruluşlar,  siyasi partilerimiz destek verdiler bu konuda katkısı olan  herkese teşekkür ediyorum. Önümüzde  hiçbir engel kalmadı tüm bürokratik engelleri aştık.  Keşan en geç iki yıl içinde doğalgaza kavuşacaktır.

Keşanlılar iki yıl içinde doğalgaza kavuşuyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazetemiz Sahibi Necmi Engin ve Haber Müdürü Fikri Yalın  ile kendisini ziyaretimiz sırasında  doğalgaz konusunun belediye meclisince  kabul edilmesinden  sonra  Edirne Ajans  gazetesine  özel açıklamalarda bulunan  Keşan Belediye Başkanı  Özcan; “ Doğalgazın şehrimize gelmesi konusunda  başta Edirne Valimiz Dursun Ali Şahin, Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu, kaymakamımız, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarımız  sağ olsunlar  büyük katkı sağladılar  bu konuda başta Edirne Valimiz  olmak üzeren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Keşanlılar iki yıl içinde doğalgaza kavuşuyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

4646 sayılı Doğalgaz Piyasası Kanunu’nun 4’üncü maddesinin 4’üncü fıkrasının (g) bendi ve Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri hizmetleri yönetmeliğinin 70’inci maddesi uyarınca;  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından dağıtım lisansı verilen Trakya Bölgesi Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’nin dağıtım bölgesine Keşan Belediyesi’nin de dahil edilmesi gerekliliğini anlatan Mehmet Özcan şunları dile getirdi: “Dağıtım bölgesinin genişletilmesi prosedürü çerçevesinde, gerçekleştirilmesi gereken, aynı kanunun ilgili maddesinde belirtilen her türlü iş için diğer belediyelerle müşterek hareket edilmesine, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından dağıtım lisansı verilen dağıtım şirketinin; lisansındaki süre ve iş programına uygun olarak Keşan Belediyesi sınırları içerisinde bulunan tüm cadde ve sokaklarda dağıtım şirketince ihtiyaç duyulacak kazı ve şebeke yapım faaliyetlerine gecikmeksizin izin verileceğinin, Keşan’da dağıtım şebekesi yapım çalışmaları kapsamında imar ve alt yapı gibi bilgi sistemlerinden dağıtım şirketinin faydalanmasına izin verileceğinin, dağıtım şebekesinin yapımı ve dağıtım faaliyetlerinde gerekli iş birliğinin yapılacağının Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu nezdinde taahhüt edilmesi hususunda karar gerekli.” dedi.

Keşanlılar iki yıl içinde doğalgaza kavuşuyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

Özcan; “ Keşan’a doğalgaz  ilçenin güneybatısından  Türkiye Yunanistan Doğalgaz boru hattı geçiyor. Burada bir vana var İlgili firmanın buraya basınç kırma sistemi yapacak oradan basınç düşürülerek Keşan’a doğalgaz verilecek. Keşan’dan sonra çevre ilçelere de doğal gitme imkanı doğacak.

Firma  kısa zaman sonra Keşan’da çalışmalara başlayacak” diyen Mehmet Özcan, “Buradaki vanaya çevirim istasyonu kurulacak ve daha sonrasında şebeke çalışmaları başlayacak. Doğalgaz boruları yaklaşık 60 cm’ye gömülecek. Mümkün olduğu kadar kaldırım veya kaldırıma yakın yol kenarından hatlar geçecek. Kazı işi yaklaşık 1 sene sürecek. Kimsenin doğalgaza <hayır> diyeceğini sanmıyorum. Bu proje  Keşan’ın geleceğine atılmış en büyük adımdır bu iş. Bu işte katkısı bulunan herkese Keşan Belediye Başkanı olarak teşekkür ediyorum.”

Keşanlılar iki yıl içinde doğalgaza kavuşuyor (4)

 122 total views,  2 views today

Next Post

Bu eserlere yazık değil mi?

    Eski İstanbul Caddesinde eski adıyla Reji evleri yeni ismiyle tekel binaları bugün kaderine terk edilmiş durumda.             Bu binaların yanından geçip terk edilmiş halini gördükçe insanın içi sızlıyor. Özellikle o binaların içinde uzun yıllar yüzlerce tütün işçisinin çalıştığı günleri hatırlayanlar bu güzel binaların harabe halini gördükçe kahroluyorlar. Bu konuyu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp