KEŞKE DAHA ÖNCE DÜŞÜNSEYDİ

admin

fikri_yalin_koseKentimizin Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi seçim yapılmasından bir hafta geçtikten sonra ortaya çıkıp oğlunun işyerinde bir basın toplantısı düzenledi.

“Sedefçi acaba ne söyleyecek” diye merak eden basın mensupları Sedefçinin bu toplantısına büyük ilgi gösterdi. Loş bir salonda düzenlenen basın toplantısında Sedefçinin eski hırçın görüntüsünden uzak sakin olduğu dikkat çekti. Eski Başkan sözlerine seçim süresini değerlendirme ile başladı Sedefçi. Kendisine yakın bir yerde konuşmasını izledim yaptığı konuşmasında yine sitem ve kırgınlık vardı, yüz hatları da bunu gösteriyordu.

Sedefçi, seçimi garanti kazanacağım diye yola çıktığı ve her fırsatta bunu söylediği için yenilgiyi bir türlü hazmedemiyordu. Bu mağlubiyeti Edirne’de en çok seçmenin bulunduğu yeni yerleşim alanındaki seçmenlerin kendisine oy verme yerine partiye oy vermesine bağlıyordu, bu arada sitem eden sözlerle yakın dost, kendisini destekleyeceğini söyleyen arkadaşı tarafından haksızlığa uğradığı inancını taşıyordu. Eski Başkan Belediye Başkanı adayı belirleme aşamasında yine Belediye Başkanı Recep Gürkan ile diyalog içinde olduğunu, kendisinden gelişmeler hakkında bilgi almak istediğini fakat bir türlü sağlıklı bilgi alamadığından yakındı.

Sedefçi’ye göre eğer o zaman kendisine Genel Merkezin kararı gerekçeleri ile kendisine bildirilmiş olsaydı. Genel Merkezin kararına saygılı olup destek verebileceğini ima etti. Tabii bunlar seçim bittikten sonra söylenen sözler, daha önceleri eski başkandan böyle bir yaklaşım görmedik. Sedefçinin basın toplantısındaki konuşmasında en ilginç sözleri, Edirne’de CHP’nin Belediye Başkanlığını kendi oyları sayesinde kazandığını iddia etti. Eğer Sedefçi seçime katılmayıp Edirne’nin Karaağaç, Yeniimaret ve Yıldırım semtlerinden kendisine gelen oyların AKP’ye gitmesi halinde Edirne Belediye Başkanlığını CHP yerine iktidar partisinin kazanacağı yorumunda bulundu.

Böylece kendisinin DSP’den Belediye Başkanı adayı olup kenar mahallelerden aldığı oylarla CHP’ye belediye başkanlığı kazandırdığını belirtti.

Tabii bu pek mantıklı gerçeği yansıtacak düzeyde olmasa da kendi görüşü. Bu semtlerden çıkan oy dağılımına baktığımızda hiç de öyle olmadığını görüyoruz. Buralarda yapılan seçimde sonucu etkileyecek başta,

Seçim çalışmalarında geçen çirkin sözlerin CHP’ye ve başkan adayına yapılan ağır ifadelerin neye mal olduğunu, Özellikle Eski başkandan suçlamalardan, basına yansıyan ağır eleştirilerden bıkan partililerin “Bunlar ayni partiden gelmesine rağmen birbiri ile kavgalı en iyisi onlara bir ders vermek için diğer adaylara oy verelim” diyen seçmenlerin bu seçimde CHP’ye ne kadar oy kaybettirdiğini hesap eden yok.

Edirne Belediye Başkanlığı seçimleri tarihi kentimize hiç yakışmayan söylemleri, hakarete varan sözcükleri ile geçecek. Ne acıdır bunun başkahramanı da Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi olarak bilinecek. Kayıtlara geçen o çirkin sözleri kısa sürede silmek mümkün olmayacak.

Sedefçi yaptığı basın toplantısında o söylediklerinden nadim olmuş gibi görünse de iş işten geçtikten sonra bunun yararı olmuyor. Sedefçi her ne kadar ben CHP’liyim partime bağlıyım dese de, bugün için böyle bir durumun söz konusu olamayacağını partisi ile tüm bağlarının koparıldığını kendisi de biliyor.

Edirne’ye 20 yıl süre ile hizmeti geçen bir Belediye Başkanı keşke bu şekilde görevden ayrılmasaydı.

Yerine gelecek Belediye Başkanı ve partisi ile barışık olsaydı. O zaman böyle sıkıntıya girmez, halk arasında daha çok saygınlığı olurdu.

Olan oldu, iş işten geçti. İnşallah Sedefçinin toplantıda söyledikleri gerçekleşir. Belediye Başkanı Recep Gürkan ile arasında buzlar erir dostluk köprüleri kurulur. Bu çok zor olsa da olmasında yararlı olabilecek bir durum. Zamanla seçim döneminde geçen acı anıların bir kısmı böylece unutulmuş olur.

 96 total views,  2 views today

Next Post

ETSO Nisan ayı Meclis Toplantısının konuğu Devlet Eski Bakanı Yüksel Yalova oldu

Her ay gerçekleştirilen Meclis toplantısında konunun uzmanlarını ağırlayarak Meclis üyelerine, Meslek Komite Başkanları ve üyelere bilgilendirme yapan Odamız, Nisan ayı Meclis Toplantısında Devlet Eski Bakanı Yüksel Yalova’yı ağırladı. Nisan Ayı Meclis Toplantısının ardından gerçekleştirilen, Vali Hasan Duruer’in konuk olduğu bilgilendirme toplantısında Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova katılımcılara Kamu Özel Sektör […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp