KEYİAD ve EDSİAD Ortak Taplantısı Yapıldı

admin

İstanbul’da faaliyetini sürdüren Keşanlı Yönetici ve İşadamları Derneği (KEKİAD ile Edirne Sanayici ve İşadamları Derneği Yöneticileri Edirne’de bir araya geldi. EDSİAD merkezinde bir araya gelen yöneticiler ortak sorunlarını dile getirdiler.

EDSİAD yönetim kurulu Başkanı İsmet Açıkgöz toplantı öncesi yaptığı açış konuşmasında Keşanlı İşadamları Derneğini  Önümüzdeki hafta 25 Aralıkta İstanbul Bahçeşehir Üniversitesinde bir toplantı yapacaklarını, bu toplantının sunumunu yapmak üzere KEYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eler’in aralarında olduğunu belirterek  sözü kendisine verdiğini kaydetti.

Daha sonra söz alan KEYİAD Yönetim Kurulu Başkanı  Ahmet Eler” İstanbul Keşanlı Yönetici ve İşadamları Derneği olarak1996 yılından bu yana faaliyetteyiz.

Biz aslında Keşanlı ismiyle anılsak da  yetişmiş elemanlar olarak bölge ekonomisine katkı  yalpık isteyen bunu daha büyük payda noktasında geliştiren bir derneğiz.

Bizim derneğimizde gençleşme operasyonu yapıldı. Gençlerle yola çıktık. Bu gençlerden biri de Bölgemiz sanatçılarından Serkan Çağrı.

EKONOMİDE  TRAKYA İSTANBU BULUŞMASI SAĞLANACAK

Kendisi klarnet ustasıdır. Önce farklılık üzerine çalışmalara koyulduk. Adımız Keşan geçse de, başta Edirne olmak üzere tüm Trakya ile olarak çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz.

Bu amaçla önümüzdeki hafta Bahçeşehir  Üniversitesi Beşiktaş kampusunda yapacağımız toplantının adını “Ekonomide Trakya Buluşması İstanbul” adını verdik.

Bu programın amacı Trakya’da Edirne Valimiz, Keşan, İpsala, Enez Belediye Başkanları ve kaymakamları  toplantıya katılacak. Edirne’den  EDSİAD Başkanı İsmet Açıkgöz  gelecekler.Ayrıca bu bölgeye hizmet veren derneklerimiz gelecekler.

Bu programda TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner burada bir veda  yapacak. Bu  veda toplantısını  Trakyalı dostları ile paylaşmak istiyor.

Bu arada CHP’nin ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Tekirdağ Milletvekili anne tarafından Keşanlı olan Faik Öztrak da  katılacak. 2012  yılı ekonomisi hakkında açıklamalarda bulunacak ve 2013 ile ilgili projeksiyonları  sunacak. Bu gerçekten doyurucu bir konferans. Bu konferansın sonunda Serkan Çağrı kardeşimiz solo Klarnet dinletisi sunacak” dedi

 265 total views,  2 views today

Next Post

TANRIKULU “Belediye Ekiplerimiz Kar Temizlemede Seferber Oldu”

Belediyenin kar temizleme çalışmaları ile ilgili olarak açıklama yapan  Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, kar yağışı sonrası belediye ekiplerinin gece saat 24.00 ten altıya kadar yoğun olarak çalıştıklarını belirterek şunları kaydetti” Sabah da tekrar sahaya çıkarak gerekli uygulamaları yaptık. Bu özellikle rampa olan yerlerde  tuzlamalarımızı tamamladık. Yüz ton tuz  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp