Kibiroğlu, Milli Görüş Belediyeciliğini Anlattı

admin

Eminönü Eski Belediye Başkanı Lütfü Kibiroğlu’nun katılımıyla Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, İl Başkanı Ali Demirkıran ve parti yönetimi katıldı. Açılış konuşmasını Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa iriş yaparak, yaygın basında parti olarak fazla yer almasalar da, yerelde faaliyetlerini büyük bir hızla sürdürdüklerini ifade etti. Genel Başkan Yardımcısı İriş tabanda, ilçelere, beldelere, köylere ve mahallelere ziyaretlerde bulunduklarını belirterek, bu ziyaretlerde mikrofonu halka uzattıklarını dile getirdi. İriş, “bu toplantıda milli görüş belediyeciliğinde İstanbul’a hizmetleri olmuş 1990 yılında Eminönü Belediye Başkanı Lütfü Kibiroğlu toplantımıza katıldı. Belediyecilik anlamında Edirne’de incelemelerde bulunmak için aramızda bulunuyor kendisi” diye konuştu.

Eminönü Eski Belediye Başkanı Lütfü Kibiroğlu milli görüş belediyeciliğinin hizmetlerinden örnekler verdi.

HER ALANDA ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

Milli görüş belediyeciliğinin üç ana sacayağında toplandığını belirten Kibiroğlu, “sacayağının birincisini şeffaf belediyecilik, ikincisini garson belediyecilik, üçüncüsünü de sosyal belediyecilik olarak sıralıyoruz. Şeffaflık dediğimizde sadece ihalede şeffaf olacağız diye bir şey yok, tüm belediye hizmetlerinde şeffaf olunması gerekir. Halk kendi seçtiği belediye başkanının neler yaptığını görmesini, bilmesini ister. Belediye başkanının halka karşı bir mesuliyeti vardır. Belediye başkanı olan kişi hangi partiden olursa olsun rozetini çıkararak halkın tümüne hizmet etmekle yükümlüdür. Kendisine oy versin, vermesin hiçbir kişiyi, kesimi ayırmadan hizmet etme zorunluluğu vardır. Bana belediyecilik yaptığım dönemde sordular belediyenin yasakları var mıdır diye bende evet diyerek şöyle yanıtladı. Bir, bizim belediyede halka bugün git yarın gel demek yasaktır. İki, başkana ulaşamıyorum, bir derdim var, acaba ona anlatsam, bana kızar mı? deyip geri dönmek yok. Üçüncü olarak ta bizim belediyeciliğimizde somurtmak yasaktır. Bizim bu yasaklarımız o dönemlerde çok popüler olmuştu. Bizim belediyecilik anlayışımızda şeffaflık vardır. Garson belediyecilikte ise hizmeti vatandaşın ayağına götürmektir. Biz hizmetlerimizde bu yaptık ve birçok belediye de bu hizmetleri bizden kopyaladı. Kopyalamak önemli değildir, önemli olan bizim yaptığımız hizmetleri halka vermeleri önemlidir. Ama kötü kopyalarımız da oluyor sonuç olarak sizlere taklitlerimizden sakının diyorum. Sosyal belediyecilik te olmazsa olmazlarımızdandır” şeklinde yorumladı.

Toplantının ardından Lütfü Kibiroğlu basın mensuplarının sorularını yanıtladı.AW000337

 199 total views,  2 views today

Next Post

Olayın Faturası Basına Çıkarıldı

BASIN MENSUPLARI  GENEL KURUL TUPLANTISINA ALINMADI Geçtiğimiz günlerde Köylere Hizmet Götürme Birliğinin nisan ayı Genel Kurul toplantısının açılışında İstiklal Marşı ve saygı duruşunun yapılmaması ve ayrıca salona Türk Bayrağı ile Atatürk resminin asılmadığı gerekçesiyle 37 köy muhtarı,5 il genel meclis üyesi salonu terk etmişti Cumartesi günü  yine aynı salonda biraz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp