Kıbrıs Gazilerimize “Milli Mücadele Madalyaları” Tevcih edildi

admin

Lalapaşa ve Süloğlu İlçesinde İkamet Eden Kıbrıs Gazilerimize

“Milli Mücadele Madalyaları” Tevcih edildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele Madalyaları Tüzüğü kapsamında Kıbrıs Barış Harekâtına katılan gaziler için hazırlanan Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Edirne İlimize bağlı Lalapaşa ve Süloğlu İlçelerinde ikamet etmekte olan Kıbrıs Gazilerimize tevcih edildi.

Süloğlu İlçemizde;

Süloğlu Kaymakamı Ali AÇIKGÖZ ve Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Bilgin ÖZBAŞ, Süloğlu İlçesinde ikamet etmekte olan Kıbrıs Gazimiz; Rüstem VİRAN’a 19.06.2019 tarihinde Süloğlu Kaymakamlığında “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı, Milli Mücadele yıllarında gösterilen feragat, fedakarlık ve kahramanlığın bir ifadesi olarak 56/2000 sayılı Madalya ve Nişanlar Yasası gereğince Bakanlar Kurlunu’nun önerisi üzerine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası Gazimize Tevcih edilmiştir.

Lalapaşa İlçemizde;

Lalapaşa Kaymakamı Mehmet Ali İMRAK, Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Bilgin ÖZBAŞ, Edirne Muharip Gaziler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Lalapaşa İlçesinde İkamet etmekte olan Kıbrıs Gazilerimiz; Fahri İNAL, Enver Can ve Hüseyin TAŞ’a 20.06.2019 tarihinde Lalapaşa Kaymakamlığında “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı, Milli Mücadele yıllarında gösterilen feragat, fedakarlık ve kahramanlığın bir ifadesi olarak 56/2000 sayılı Madalya ve Nişanlar Yasası gereğince Bakanlar Kurlunu’nun önerisi üzerine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyaları Gazilerimize Tevcih edilmiştir.

Düzenlenen Tevcih Törenlerinde konuşma gerçekleştiren Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ; “Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında gösterdiğiniz kahramanlığın nişanesi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası bugün burada tarafınıza tevcih edilmiştir.  Sizler şanlı ordumuzu ve Türk Milletini, Kuzey Kıbrıs’ta ön saflarda temsil ederek millet uğruna, vatan uğruna fedakarlığın ve barışın ne olduğunu tüm dünyaya gösterdiniz. Sizlerin şüphesi olmasın, bu kahraman ruha sonuna kadar sahip çıkacağız. Bizlerin kalplerinde ve gönüllerinde bu kahraman ruhun yaşamasını sağlayan siz değerli büyüklerimize, siz değerli gazilerimize daima minnet ve şükran duyacağız. Bugün sizlere tevcih edilen Milli Mücadele Madalyası bugün sizde, yarın çocuklarınızda öbür gün torunlarınızda, sizlerden kalan bir gurur olarak anılacak ve yaşatılacaktır. Milli Mücadele Madalyası bir nişanedir. Madalyalarınız sizlere olan vefa borcumuz ve minnet duygumuzu nesiller boyunca hatırlatacak bir semboldür. Sizlere takdim edilen bu madalyalar aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının işaretidir. Bizler ve Şanlı Türk Milleti bu kahramanlıklarınızı hiçbir zaman unutmayacaktır.” dedi.

Gazilerimize Madalyalarının tevcih edilmesinden sonra Lalapaşa Kaymakamı Mehmet Ali İMRAK, Süloğlu Kaymakamı Ali AÇIKGÖZ ile Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ tarafından, gazilerimizin elleri öpülerek hatıra fotoğrafı çekildi.

Next Post

Beykent Eğitim Kurumlarından Önemli Açıklama

2017 yılı ortasında, Balkan Eğitim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. sahibi Eğitimci Ufuk Akçekaya’ya Beykent Koleji Markası ve Eğitim Binasının işletme hakkını veren Beykent Özel Eğitim ve Spor Tesisleri A.Ş., yaşanan olumsuz gelişmelerin üzerine Edirne Beykent Koleji binasını geçtiğimiz günlerde tahliye ettirerek geri aldı. Beykent Koleji Marka adını kullanan Balkan Eğitim […]

EDİRNE AJANS MEDYA GRUBU

GAZETE-RADYO-MATBAA-TOPLU SMS-PROMOSYON
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp