Kıbrıs Gazileri’nden Başkan GÜRKAN’a ziyaret

admin

Edirne Belediye Başkanlığı’nın destekleriyle 42 yıl önce savaştıkları topraklara giden Edirne Muharip Gaziler Derneği üyeleri, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret ettiler.

kibris-gazilerinden-baskan-gurkana-ziyaret

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Başkanlık Makamında gerçekleştirilen ziyarette konuşan Kıbrıs Gazileri 42 yıl önce düşmanla canları pahasına çarpıştıkları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ölmeden bir kez daha görmenin gururunu, onurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söylediler. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a kendilerine böyle bir gezi organize ettiği için teşekkür eden Muharip Gaziler, en son silah, top seslerini duydukları, savaşın bıraktığı hüzünlü izleri tekrardan anımsadıkları; Kıbrıs’ı tekrar keşfettiklerini ifade ettiler.

Ziyaretten duyduğu mutluluğunu dile getiren Başkan Gürkan ise, Kıbrıs Gazileri’den gezdikleri yerler hakkında bilgi aldı. Muharip Gazileri’nin 42 yıl önce yavru vatan toplarını canları pahasına koruduğuna dikkat çeken Gürkan, “Sizler için ne yapsak az. 1974’teki Kıbrıs Türkleri’nin haklı mücadelesinde yanlarında olmak için Türk ordusunun birer askeri olarak, Türklerin bağımsızlığı, özgürlüğü için savaştınız. Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sizlere çok şey borçlu” dedi.

 

 

 

 

 52 total views,  2 views today

Next Post

İtfaiye Müdürlüğü Eylül ayında 50 yangına müdahale etti

Keşan Belediye İtfaiyesi, Eylül Ayı boyunca 50 adet ev ve araç yangınına müdahale etti. 6 adet itfaiye ve kaza kırım aracı ve toplamda 28 personeli ile 7 gün 24 saat özverili bir çalışma yürüten, olaylara en kısa sürede müdahale eden itfaiye müdürlüğü ekipleri, eylül ayında ayrıca; 14 adet trafik kazası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp