KILIÇ, hız sınırının artmasından yana

admin

KILIÇ,  hız sınırının artmasından yana

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, şehir girişi ve çıkışında  şu anda uygulanan hız sınırı limitinin artırılması gerektiğini söyledi.

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, şehir girişi ve çıkışında uygulanan hız sınırı limitinin artırılması gerektiğini söyledi.

Kılıç,  konu ile ilgili olarak basın mensuplarına yaptığı açıklamada,  Edirne’deki  kule radarlarda uygulanan hız sınırının düşük  olduğunu söyledi.

Özellikle kente giriş ve çıkışta bulunan kule radarların (TEDES) lerin trafikte aksamalara neden olduğuna dikkat çeken Kılıç,  sürücülerin bu taleplerinin dikkate alınması uyarısında bulundu.

Şehir içindeki özellikle kentin giriş yollarındaki hız sınırının az olduğu yönünde sürücülerin şikayetleri olduğunu ifade eden Kılıç, şunları kaydetti:

“Hiç olmazsa E-5 yolu üzerinde Bölge Trafiğe kadar ve Kapıkule yolundan da  Edirne girişi  Sarıbayır altına kadar hız sınırının 60 kilometreye çıkarılmasını  istiyoruz.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da bunu İl Trafik Komisyonunda gündeme getireceğini ve sınırın bu rakama çıkacağını ifade etti.

Bir de Kıyık çıkışındaki bir radar kulemiz(TEDES) var bu sürücülerimizi çok aldatıyor.  Konut alanı olmayan bir yolda böyle bir hız denetiminin olamayacağını unutup radara yakalanıp ceza yiyen çok sürücü arkadaşımız var. Buralardaki hız sınır limitinin 60 kilometre olmasını istiyoruz.

Edirne şehir merkezinde yine yayaların olduğu yerde araç hız sınırının aynı kalmasında fayda var. Ama E-5’in bölge trafikten, Sarıbayır’a kadar 60 kilometre olmasından yanayız.”

 

 76 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de kesintisiz ulaşım

                      ETUS 1-A GÜZERGÂHI GENİŞLETİLDİ Edirne Belediyesi Meclis Kararı’yla kesintisiz ulaşım sistemine geçen ETUS, aynı zamanda vatandaşların ulaşımdan daha rahat yararlanabilmesi için 15 Ağustos 2016 Pazartesi Günü’nden itibaren 1-A hattında bir takım değişikliklere gitti. Edirne Halkı’nın talepleri doğrultusunda Belediye Meclis […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp