KILIÇ “Selimiye Çevre Düzenlemesine Destek Vermeliyiz”

admin

Selimiye Camisinin UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilmesinin ardından Edirne Belediyesinin Selimiye çevresinde yapacağı düzenlemenin Anıtlar Kurulu’nca engellenmesine tepki gösteren Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erey Kılıç.” Edirne hepimizin ortak değeridir. Bu kentin yararına olan girişimleri destekleyeceğimiz gibi Edirne’nin zararına, gelişmesine engel olabilecek girişimlere de el ele vererek karşı çıkmamız gerekir.

Edirne’nin Gelişmesine Ket Vuranlara İzin Veremeyiz    

Kentimizin gelişmesi için çok yararlı olabileceğine inandığımız Edirne’nin UNESCO denetimine girerek bir Dünya Kültür Mirası olma aşamasında bazı kurum yetkililerinin buna engel olma girişimlerini onaylamamız mümkün değildir.

Anıtlar Kurulu’nun Belediyenin yapmak istediği Selimiye çevre düzenlemesi konusunda getirmek istediği yapay engelleme girişimlerini onaylamıyoruz.

Bu tür engeller Edirne’ye yarar değil zarar getirir.  Bu tarihi kentin gelişmesinde bir turizm kenti haline gelmesinden yana olan herkesin bu tür engellere tavır almalarını bekliyoruz. Çevre düzenleme yapması konusunda Edirne Belediye Başkanımızı desteklediğimizi belirtmek istiyorum” dedi   DSC_6157

 127 total views,  2 views today

Next Post

CHP Şehit Hasan Rıza’yı Tiyatro Gösterisi ile Andı

Balkan Savaşları sırasında Karaağaç’taki evinde Bulgar askerleri tarafından öldürülen Şehit Ressam Hasan Rıza, Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanlığı tarafından organize edilen bir tiyatroyla anıldı. Kurşun Kalem Sanat Tiyatrosu oyuncuları tarafından Saraçlar Caddesi’nde sahnelenen oyun, halk tarafından büyük bir beğeni ile izlendi. CHP Edirne İl Başkanlığı, resim tablolarını kurtarmak isterken […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp