Kılıç; “şoför esnafımız duyarlı olmalı”

admin

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odasın Başkanı  Erbey Kılıç, ramazan ayında ve sıcak  yaz aylarında şoför esnafının görevinde daha dikkatli olması gerektiğini, belirterek; “ sıcakların  bastırması ve ramazan ayı nedeniyle esnaf arkadaşlarımızın  vatandaşların  yaklaşımlarında farklılık olacağını  dikkate alarak  daha  dikkatli  ve hoşgörülü davranmaları  gerekir. “dedi.

ERBEY KILIÇ

 

 

 

 

 

 

Edirne’nin bir turizm kenti aynı zamanda bir dünya kenti olduğuna dikkat çeken Erbey; “ Şoför esnafı arkadaşlarımızın yaya geçitlerinde yayalara geçiş önceliği tanınmadığı yolunda  yoğun şikayet alıyoruz. Bu konuya arkadaşlarımızın daha dikkatli olmaları gerekir. Yaya geçitlerinde biriken vatandaşlarımız olduğu zaman sürücü arkadaşlarımız anında aracını durup yayaların geçişine izin vermelidir. Bu arada yaya geçitlerinde duran bir aracın yanında seyreden araçların yollarına devam etmek istemeleri her an bir trafik kazalarına neden olabilir bu durunda yaya geçitlerinde duran bir aracın yayından giden araçların da durması gerekir.

Diğer taraftan yayalarımızın da yoldan karşıya geçişlerde devamlı yaya geçitlerini kullanmalı trafik ışıkları olan yerlerde ise yayalar için geçiş izni olduğu zaman yeşil ışık yandığında karşıdan karşıya geçmeli. Yaya geçitleri dışındaki yerlerden geçmek isteyen yayalar hayatlarını tehlikeye atmış olurlar.

Aksi halde yayalarımız hayatlarını tehlikeye atmış olurlar. Buna meydan vermemek için, şoför arkadaşlarımız gibi yayalarımızın da trafik kurallarına riayet etmeleri gerekmektedir.

Edirne bir turizm kenti her yıl milyonlarca turist şehrimizi ziyaret ediyor. Onların şehrimizden iyi izlenimlerle ayrılmaları hepimiz için  onur verici  bir durumdur. Gelen turistlerin  şoför esnafımıza işi düştüğünde ve gelen turistler bir adres sorduğunda bilmedikleri bir yer dahi olsa onlara yardımcı olunması gerekir. Edirne’de kötü intibalarla ayrılacak turistlerin gittikleri yörelerde kentimize yönelik  olumsuzluklar hepimiz için kötü intiba demektir.

Buna şoför esnafı olarak fırsat vermemeliyiz. Şunu unutmamalıyız ki, Edirne’den mutlu ve iyi izlenimlerle ayrılan turistler, daha sonra beraberinde başka turistlerin de Edirne’ye gelmesine kente  daha çok  turistin  gelmesine  vesile olur. Bunda da en büyük pay bizim olacaktır” dedi

 

 

 

 167 total views,  2 views today

Next Post

Meriç ilçesi mezarlıkları modern görüntü kazandı

Meriç İlçesi Belediye Başkanı Nihat Yörük göreve geldiğinden bu yana dur durak bilmiyor. İlçenin o güne kadar ihmal edilen hizmetlerini çözmek için tüm imkânları seferber ediyor. Bu arada Ramazan ayında bakımsız durumda olan mezarlıklara el atan Yörük; “^bizler de bir gün bu dünyadan göçüp gideceğiz.           […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp