KILIÇ, “ticari araçlardan ötv kaldırıldı”

admin

kilic-ticari-araclardan-otv-kaldirildi-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç yaptığı açıklamada ticari araçlardan ÖTV’nin kaldırıldığını belirtti.

Kılıç konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “taksi, dolmuş, servis araçları ve benzeri ticari araçları kapsayan 4760 sayılı yasa 7 Eylül’de resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu yasaya göre ilgili yasanın yürürlüğe girdiği 7 Eylül’e kadar vergi mükellefi olan esnaflar yararlanabilecek.

Ticari araçlarda ÖTV’yi kaldıran yasa 30-06-2019 tarihine kadar geçerli olacak.

Esnaflarımız bu süre zarfında araçlarını değiştirebileceklerdir. Bu yasadan yararlanarak yeni araç alan esnaflarımız araçlarını üç yıl sürede hususi olarak kullanamayacak ve satışını yapamayacaktır.

Bu yasa  verasetten intikal edenler ile aracı kaza sonucu  hurdaya dönenler de yararlanacak.

5362 sayılı meslek kuruluşları yasası gereği esnaf ve sanatkarlarımızın bağlı olduğu odalara aidat  borcu olanlara da kolaylık sağlıyor.

Bu tür borcu olanların Borçlarından faizleri düşüyor ve ana para için, 6  taksit uygulanıyor.

Bu yasadan yararlanmak isteyen esnaflarımız 31 Ekim 2016 tarihine kadar odaya gelip sözleşme  yapmaları gerekiyor.

Esnaflarımız için büyük yarar  sağlayan  bu yasanın esnaflarımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

 

 80 total views,  2 views today

Next Post

Puan mücadelesi ile türkiye kupası maçları çok farklıdır

TEMSİLCİMİZ EDİRNESPOR SİLİVRİSPOR KARŞISINDA TEK GOLLE ELENDİ ŞİMDİ ESAS HEDEFİMİZ TÜRKİYE 3. LİGİ 40 yılı profesyonel ve resmi maçların içinde geçen, çok az amatör takımı çalıştırdığım antrenörlük yaşamımda beni endişeye sevk eden hep Türkiye Kupası maçları olmuştur. Türkiye’nin neresinde olursa olsun bu maçlar çoğu kez ters ve beklenmedik sonuçlar verir. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp