Kılıç, “yeni köprünün adı Lozan Anıtı köprüsü olmalı”

admin

Şoför esnafının geçtiğimiz yıl  yapılmasını beklediği fakat gerçekleşmeyen sorunları ile  yeni yılda beklentileri konusunda açıklama yapan Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, geçen yılın  şoför esnafı açısından  zor bir dönem olduğunu belirterek, “Hükümetin aldığı ve yasalaşan 65 yaş üstü insanlarımızın ve diğer şehir içi bedava seyahat eden insanlarımız bizlere ayrı bir maddi kayıp getirdi. Bunun dışında yine daha önceki yıllarda olduğu gibi trafik kazalarının yoğun olduğu bir yıl oldu.

erbey kılıç

 

 

 

 

 

 

Önümüzdeki yıl bu sorunlarının çözüme kavuşacağı ,ülkemiz ve dünyada barışın sağlanacağı bir yıl olması temennisindeyiz. Dileğimiz o ki geçen yıl yaşanılan zorluklar bu yıl aşılmış olur esnaflarımızın maddi zorlukları hafifler.

Şoför esnafı arkadaşlarımıza buradan bir kez daha duyurmak isterim. Mal ve can güvenliği her şeyin üzerindedir. Kesinlikle yorgun ve uykusuz olarak direksiyon başına geçmesinler “ Acele giden ecele gider” diye bir söz vardır bunu hiç unutmasınlar.

Her şey yerine gelir fakat trafikte giden canlar geri gelmez. Kış aylarına girdik kar tipi lastik takmayan ticari araçlarımız yola çıkmamaları gerekir. Maalesef yetkililerin uyarılarına rağmen yazlık lastiklerle yola çıktıklarını görüyoruz.

Arkadaşlarımız trafik işaretlerine ve yaya geçitlerine özen göstermelerini vazgeçilmez görev olarak kabul etmeleri gerekir.

Ulaşım araçlarımızın özellikle şehir içinde hız sınırı  çok önemlidir. Bu konuda arkadaşlarımızın çok duyarlı olmaları ve hız  sınırını aşmamaları gerekir.

Kentimiz bir turizm kenti, Avrupa’da geçerli olan trafik kurallarına bizler de uymak zorundayız.  Bilindiği gibi trafik kuralları uzun deneyim sonunda uygulamaya konulur.

92 yıl Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapan bir tarihi kenti, Avrupa kapısında ülkenin vitrini konumunda olan bir ilin her meslekten olan insan gibi bizim de ayrı bir özelliğimiz olması gerekir. Yasalara karşı her zaman duyarlı davranmalıyız. Şoför esnaflarımız da bu yönde hassas olması gereken meslek gurubudur.

UNSSCO’ya giren bir ilde turisti ilimize çekmek, öncelikli görevlerimiz arasındadır. Esnaf arkadaşlarımız yerli ve yabancı turistlere kentimizi tanıtımı konusunda rehberlik görevi üstlenmeli, onların buradan iyi intibalarla ayrılmalarına katkı yapmalıdır. Karaağaç mahallesinden çevre yoluna karayolu bağlantısı sağlayan bir köprümüz yapılıyor. Ben buradan ilk kez açıklıyorum. Köprümüzün adının “LOZAN ANITI” köprüsü olmasını istiyorum. Bu ismi istememizdeki amaç. Bilindiği gibi Karaağaç mahallemiz  Kurtuluş Savaşında Yunanlılardan savaş tazminatı olarak alındı. Yapılan köprü Lozan ile  elde edilen toprağımızla  Edirne arasında bağlantı sağlayan bir köprü olacaktır. Onun için en uygun ismin Lozan Anıtı köprü olacağı inancındayım” dedi.

 

 

 

 241 total views,  2 views today

Next Post

Trakya Birlik yeni yönetimini seçecek

Trakya Birlik Yağlı Tohumlar Kooperatifinin Olağan Genel Kurulu 08.01.2015 Perşembe günü Mimar Sinan Spor Salonunda yapılacak. Birliğimizin 2013-2014 işyılı olağan genel kurul toplantısı Perşembe günü saat 10.00 da  Edirne Mimar Sinan Salonunda yapılacak. Birinci toplantı çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci ve son toplantı ana sözleşmenin 27. Ve 31. Maddeleri gereği 16.01.2015 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp