KILIÇDAROĞLU BİR KEZ DAHA KIRKPINAR’DA

admin

 

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kırkpınar’a gelerek yarı final güreş müsabakalarını izleyen Kılıçdaroğlu  baş pehlivanlığı 3. kez kazanarak altın kemer almaya hak kazanan Ali Gürbüz’e  altın kemerini taktı.

 

CHP Genel Başkanı  bu arada  kendisine yöneltilen bir soruyu  verdiği yanıtta “Gezi Parkı direnişi  baskıcı rejime karşı  bir direniştir.Bu direnişe sadece biz  değil  bütün dünya saygı gösterdi “dedi

 

 

 

Saat 15’00 sıralarında karayolu ile Edirne’ye   gelen
Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu, TEM yolu gişelerinde parti yöneticileri karşıladı. Oradan Kırkpınar er meydanına gelen CHP Genel Başkanı’nı Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi karşıladı. Kılıçdaroğlu, Kırkpınar alanına geldiği sırada yapılan ağalık ihalesini ve yarı final güreşlerini izledi. Kılıçdaroğlu, Ağalık ihalesi sırasında Başkan Sedefçi ile sohbet etti.

 

Kılıçdaroğlu Tribünde oturduğu sırada kendisine sunulan gazetemizin” Kırkpınar Özel” sayı  dergimizi alarak, böyle bir hizmetimiz nedeniyle teşekkür etti.

 

Kırkpınar alanına CHP  Genel Başkanı ile  birlikte  CHP Diyarbakır Milletvekili  Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu,  Tekirdağ Milletvekili  Faik Öztrak,Edirne Milletvekilleri  Recep Gürkan, ,Kemal  Değirmendereli  katıldı. Belediye Başkanı Sedefçi Kılıçdaroğlu’na UNESCO tarafından Dünya Kaltür Mirası olarak kabul edilen Selimiye Camii ile Somut Olmayan Kültür Mirası Kırkpınar’ı simgeleyen bir tablo hediye etti

 

GEZİ PARKI OLAYLARI BÜTÜN DÜNYA’DA YANKILANDI              

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  kendisine yöneltilen Gezi Parkı ile ilgili soruya“Gezi Parkı baskı rejimine karşı bir direniştir. Bu direnişe sadece biz değil bütün dünya saygı gösterdi” dedi.
652. Kırkpınar Güreşleri’ni izlemek üzere Edirne’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı için insanların canlarını feda ettiğini belirterek, şöyle konuştu: “Hiç kimse unutmasın Gezi Parkı sıradan bir park değil. Gezi Parkını bütün dünya biliyor. Gezi Parkı gençlerin parkıdır. Gezi Parkı özgürlüğün teneffüs edildiği parktır. Sıradan bir park olmaktan çıktı. Gezi Parkı için insanlar gözlerini feda etti. Gezi Parkı için insanlar canlarını feda etti. Gezi Parkı için 10 bin kişi yaralandı. Gezi Parkı baskı rejimine karşı bir direniştir. Bu direnişe sadece biz değil bütün dünya saygı gösterdi. Amerika’dan Japonya’ya kadar bütün dünyada yankılandı. Gezi Parkı artık demokrasi şölenidir. Bunu böyle bilmemiz gerekiyor”.

 

 

DSC_1620

 224 total views,  2 views today

Next Post

ALİ GÜRBÜZ MURADINA ERDİ

Altın Kemer Sahibi Oldu Üç yıl üst üste şampiyon olarak sürekli altın kemer sahibi olan Ali Gürbüs yaptığı konuşmada  babasının yarım bıraktığı emaneti aldığını belirterek “baba mezarında rahat uyu emanetini aldım” dedi 652.Kırkpınar güreşlerinde  başpehlivanlık mücadelesi  iki Antalyalı pehlivanın mücadelesi şeklinde geçti. En önemli rakibi Mehmet Yeşil Yeşil’i  yenen yine […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp