Kılıçdaroğlu Edirne’den İktidar Partisine yüklendi

admin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bölge Toplantısını Edirne’de yaptı. Mimar Sinan Salonunda yapılan Bölge toplantısına Bölge Milletvekilleri,   Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş İlçe Belediye Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri ile partililer katıldı.   İlk olarak söz alan Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, bölge toplantısını bu kez Edirne’de yapılmasına karar verildiğini,  bu konuda Edirne’ye teşekkür ettiklerini belirtti. Ardından konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu özellikle yayın yasağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı TBMM Başkanı Cemil Çiçeğe, “Ben bu konuda açıklama yapmasaydım, sen o düzeltmeyi yapacak mıydın? Sorusunu yöneltti.

kılıçdaroğlu edirnede (3)

 

 

 

 

 

 

 

CHP Genel Başkanı Mimar Sinan Solunanda yapılan toplantının Basına açık bölümünde, her zaman parlamentonun itibarını korumaya çalıştığını kaydederek “TBMM, yolsuzluk yapanlara alet olamaz diyorum.  Bakıyorum Meclis Başkanından ses yok. Aradan bir süre geçiyor. Meclis Başkanı buna itiraz ediyor. ‘Ben böyle bir şey yapmadım diyor. Saat 16.11’de düzeltme yapılıyor.

kılıçdaroğlu edirnede (1)

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi soruyorum ben açıklama yapmasaydım sen o düzeltmeyi yapacak mıydın? Tabi yapmayacaktın. Şimdi buradan Cemil Çiçek ‘e açık bir çağrıda bulunuyorum CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu ‘ndan açıkça çıkıp milletin önünde özür dileyeceksin. Aslında parlamentonun itibarını koruyan benim, parlamentonun itibarını ayaklar altına alan sensin. Ben o açıklamayı yapmasaydım, sen o düzeltmeyi yapacak mıydın? Ben söylediğim zaman mı sen itiraz ediyorsun?” diye konuştu.

AKP BİR DEVLET PARTİSİDİR

“Bir siyasi parti devlet olmak için gelirse, onun adı demokrasi olmamalı ” şeklinde konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Anayasadan örnekler vererek, “Anayasamız diyor ki, hiçbir kuruma, hiçbir partiye, hiçbir sınıfa, hiçbir zümreye ayrıcalık tanınamaz.  Buradan açıkça söylüyorum, AKP bir devlet partisidir. Adaletle Kalkınma Partisi, bir siyasi parti değildir. Peki, neden bir devlet partisidir? Valisi diyor ki ‘Ben AK Parti  ‘nin valisiyim, kaymakamı, ‘Ben hükümetin kaymakamıyım, devletin değil’ diyebiliyor, memuru ‘Ben devletin değil, AK Parti ‘nin memuruyum’ diyor”  görüşünü savundu.

kılıçdaroğlu edirnede (4)

 

 

 

 

 

 

 

BİZİ DİNLİYORLA

Başbakan Davutoğlu’nun, MİT ‘in dinleme iddialarına yönelik, belge önerisinde bulunmasına da cevap veren CHP Genel Başkanı  “Sayın Davutoğlu, sen gerçek anlamda Başbakansan belgesi hazır, Gider Milli İstihbarat Teşkilatı’na sorarsın senin önüne belgeyi koyarlar. Ama sen diyorsan ki, Mutlaka bir şeyler söylemen gerekir ey Kılıçdaroğlu ‘ ben sana buradan söylüyorum. 2 Şubat 2012, tarih veriyorum ki o da duysun diye Adalet Kalkınma Partisi  ‘nin Genişletilmiş İl Başkanlığı Toplantısı,  orada abisi bir konuşma yapıyor. Diyor ki, ‘Ey Sayın Kılıçdaroğlu, sen mercek altındasın, senin nefes alışını bile takip ediyoruz’ diyor.

kılıçdaroğlu edirnede (2)

 

 

 

 

 

 

 

Ne demektir bu? Benim nefes alışımı niye takip ediyor? Ben neden mercek altındayım? Bunlar herhalde elinde mercekle beni oradan izlemiyor. Devlette bu işi kim yapıyor? Devlette bu işi yapan organlar var. Sen o dönem AKP’deydin. Sen bunun ne anlama geldiğini bilmiyorsan, Başbakanlık koltuğunda zaten boşuna oturuyorsun. Sorunumuz da o zaten.

13 Ağustos 2013,  CHP Milletvekilleri ile ilgili Milli İstihbarat Teşkilatı’nın fişleme belgeleri yayınlandı. Milletvekillerinin adları var,  Milli İstihbarat Teşkilatı  bunları fişlemiş. Bu yönde belgeler yayınlandı. Peki; bu Başbakan bu belgeleri bilmiyor mu?  Hem de tamamını biliyor. İsim isim. Biliyor. Şimdi bana diyor ki, ‘Belge var mı elinde?’, ya belge  Gazetelerde yayınlandı. Hem de çarşaf çarşaf, hangi belgeden söz ediyorsun daha”  şeklinde konuştu.

kılıçdaroğlu edirnede

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL ZİYARETİME GEL BELGELERİ GÖSTEREYİM

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü, Kılıçdaroğlu  Başbakan’a hitap ederek  “Ben, devletimi seviyorum, ülkemi seviyorum, ülkemin kurumlarının yıpranmasını istemiyorum. Ama sen bir gün özel ziyaretime gelirsen, ben sana senin görmediğin belgeleri de göstereceğim. Milletvekilini fişlersin, CHP’li iş adamını da fişlersin, Genel Başkanını dinlersin, nefes alışını dinlersin, mercek altına alırım dersin, sonra kalkıyorsun bana diyorsun ki, ‘Ey Kılıçdaroğlu, bu işin belgesi var mı?’ Hadi canım sende, Başbakan olsan muhatap alacağım da sen Başbakan değilsin. Kusura bakma. Sen bana teşekkür edeceksin. Ben sadece görevimi yapıyorum, sen  ise görevini yapmıyorsun. Abi’nin sözünden çıkmıyorsun. O dairenin dışına çık, biraz Başbakanlık koltuğuna otur, görevini yap. ‘Ben koltukta oturuyorum’ diyor. Ben de biliyorum, 23 Nisan ‘da o koltuğa çocuklar da otuyorlar”  diye konuştu.

YARDIMLAR İKİ KATINA ÇIKACAK

CHP Lideri Türkiye’nin yönetim krizini aşması gerektiğini, bunun için kendilerine de görev düştüğünü kaydetti.

Ülkede yönetimin sağlıklı bir şekilde yeniden rayına oturtulması gerektiğini kaydeden  Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Kim yapacak bunu. Edirne’den açıkça söylüyorum 77 milyon yurttaşıma sesleniyorum. Türkiye’de yeniden demokrasiyi inşa edecek, yönetimi sağlıklı rayına oturtacak parti CHP’dir. Cumhuriyet Halk partisi gelirse sosyal yardımlar kesilecek diyorlar.

DSC_9693

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal yardım alan bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. Senin sosyal yardımından beş kuruş dahi kesilmeyecektir. Tam tersine aldığın sosyal yardımı CHP iki katına çıkaracaktır. Sanki ceplerinden ödüyorlarmış gibi sanki babalarının parasıymış gibi CHP gelirse biz gideriz, bu yardımlar kesilir. O yardımlar bu ülkenin devletinin bütçesinden ödeniyor. Sen meraklanma. Biz o yardımları iki katına çıkaracağız. Üstelik onun yoksulluğunu afişe etmeden ödeyeceğiz.”dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu spor salonunda yapılan bölge toplantısından sonra  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Belediye girişinde çiçekler ve bando ile karşılanan CHP Genel Başkanı daha sonra Başkan’ın makam odasına geçti. Belediye Başkanı  Gürkan Kılıçdaroğlu’na ‘Edirne Kari’ ve  Kırkpınar Pehlivan Heykeli hediye etti.  Burada yapılan ziyaretin ardından  Kılıçdaroğlu Ticaret ve Sanayi Odasında ‘nda sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya geldi. CHP lideri burada  Kılıçdaroğlu halkın, sorunlarını dinleyerek notlar aldı. Basına kapalı olarak yaklaşık 2 saat süren toplantının çıkışında gazetecilerin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Tunceli’ye  ziyaretinin sormasına üzerine Kılıçdaroğlu  “Olağanüstü bir durum yok, Türkiye’de isteyen, istediği yere gidebilir” dedi. Edirne’de ziyaretlerini tamamlayan CHP Lideri ve beraberindekiler, karayoluyla Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ne hareket etti.

 

 


 5 total views,  2 views today

Next Post

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ETSO'yu ziyaret etti

Edirne’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Edirne Ticaret ve Sanayi odası’nı ziyaret etti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren karşıladı.               Zıpkınkurt, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda ağırlamaktan duyduğu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp