Kılıçdaroğlu “Edirne’den üç millitvekili bekliyorum” dedi

admin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Almanya’nın Düseldof  şehrinde cumartesi günü gurbetçilere yaptığı mitingin ardından bugün İstasyon meydanında toplanan Coşkulu bir kalabalığa  hitap etti.  Edirne’ye gelişi sırasında  gişelerde partililer tarafından  konvoyla karşılanan  CHP Genel Başkanı Daha sonra mitingin yapılacağı istasyon meydanına geldi. Kılıçdaroğlu’nun mitingine Trakyalı milletvekilleri, İzmir Roman Milletvekili adayı Özcan Purçu, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Belediye Başkanları Edirne ve ilçelerden gelen meydanı dolduran 15 bini aşkın kişi katıldı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU EDİRNE MİTİNGİ (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Burada meydanı dolduran  Trakya’nın dört bir yöresinden gelen vatandaşlara konuşan CHP  Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu, herkese  yaşanacak bir Türkiye vaadini yineledi  ve Edirne’den üç Milletvekili talebinde bulundu. Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “İnsan dünyada en değerli varlıktır, başımızın üzerinde yeri vardır. Biz birinci sınıf demokrasiyi getireceğiz. Ülkemiz üreten Türkiye olacak. Eğer bir ülke üretmezse batar. Son 13 yılda iki Trakya büyüklüğünde alan ekilemiyor, ektiğinde zarar ediyor. Benim sözüm söz. Çiftçilerimiz için mazotu 1,5 lira yapacağız. Onlar biz mazotu yurt dışından getiriyoruz. Dolar yükseliyor. Onun için  fiyatı yükseliyor.

KEMAL KILIÇDAROĞLU EDİRNE MİTİNGİ (7)

 

 

 

 

 

 

 

Mazotun rafineri çıkış fiyatı 1,25 kuruş ben köylüye mazotu 1,5 liradan vereceğim. Bunu söylediğimizde kaynağını soruyorlar. Sen yakut ve incide yatta, elmasta vergiyi sıfırlıyorsun. Ben de köylünün mazotunda vergiyi sıfırlıyorum. Ben çiftçi ve köylüyü düşünüyorum. Sen başkalarını düşünüyorsun. Ben maliyeciyim, bütçe nedir? Para nasıl toplanır ve harcanır? Türkiye’de bunu bilen on kişi varsa biri de benim. Bu yönde iddialıyım.  Ben mazotu köylüye anasının ak sütü gibi veririm. Hollanda’nın yüzölçümü Konya’dan küçük.

KEMAL KILIÇDAROĞLU EDİRNE MİTİNGİ (9)

 

 

 

 

 

 

 

Bu ülkenin tarım ürünü ihracatı  150 milyar dolarTürkiye’nin tarım ihracatı  12 milyar dolar bizim onlardan neyimiz eksik bunda eksik olan namuslu siyaset, eksik olan halkı düşünmeyen siyaset. Ben seçim bildirgesini açıklarken ahlaklı siyaset sözü verdim. İlk yüz günde çıkaracağımız yasanın adı temiz ahlak yasası olacak. Siyaseti kirlilikten arındıracağız.

KEMAL KILIÇDAROĞLU EDİRNE MİTİNGİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Kirli insanların siyasette yeri olamaz. Bir arkadaşımız üç işareti yapıyor. Bunu Edirne için kullanıyoruz. Edirne için parolamız üç milletvekili. Burada her kesimden insanımız sabahları günaydın dedikten sonra  üç diyeceği ülkede 17 milyon yoksulumuz var. 12 yılda yoksulu  sıfırlama yerine arttırdılar. Biz 4 yılda yoksulluğu tarihe gömeceğiz.  Herkesin en az 720 lira geliri olacak. Kimse yatağa aç girmeyecek. Her evde huzur olacak. 5 milyon vatandaşımızın kredi kartı borcu var.

KEMAL KILIÇDAROĞLU EDİRNE MİTİNGİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

On yılda bankalara ne kadar faiz ödediler? Tam 128 milyar dolar. Bankadan kredi çeken yoksul vatandaşım bu kadar faiz ödedi. Biz bu faizleri %80’ini sileceğim. Buna karşı çıkamıyorlar. Kaynak soruyorlar. Bunun kaynağı bankalar. Bankalara vatandaşın borcu 19 milyar lira Bankalar bunu  varlık yönetim şirketine 2 milyar 900 bin liraya satıyorlar. Bu para verilince 19 milyar siliniyor. Ben  varlık yönetim şirketini kaldırıp borçların %80’ini sildireceğim. 5 milyon vatandaş rahata erecek. Ana paralar da 5 yılda ödenecek. Ülkemizde bugün 800 bin kişi taşeronda çalışıyor. Ben aradaki köle tüccarını kaldıracağım, kısaca taşeronu kaldıracağım.

KEMAL KILIÇDAROĞLU EDİRNE MİTİNGİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

İŞ GARANTİLİ EĞİTİM

Diyeceğim ki devlet senin paranı ödesin neden arada taşeron nemalansın. BU DEVLETİMİZE YÜK.  Maliye Bakanı işçinin ücretinin 1500 liraya çıkacak dediğimizde bunun işçiye zulüm olduğunu söyledi. Sen ayda 13 bin lira alırken zulüm olmuyor da bu ücretin işçiye verilmesi mi zulüm oluyor.  Biz bir başka şeyi daha başlatacağı. O da iş garantili eğitimdir.

KEMAL KILIÇDAROĞLU EDİRNE MİTİNGİ (6)

 

 

 

 

 

 

 

Organize sanayi bölgelerinde yatılı meslek liseleri açacağız. Çocuklar o okullara gidecek, devlete yük olmayacaklar. Bu masrafı Organize sanayi bölgeleri finanse edecek. Bu okullar yatılı olacaklar. Stajlarını oralarda yapacaklar. Mezun olduklarında ise işleri hazır olacak. Biz kimsenin aklına gelmeyen konuları  seçim bildirgemize koyduk ve kamuoyu ile paylaştık. Onların ezberlerini bozduk, daha da bozulacak. Bu ülkeye huzuru getireceğiz 6 milyor 200 bin işsizsimiz var. Malum zihniyet diyor ki Avrupa’da işsizler var. Gelsinler Türkiye’de iş verelim. Bu konuda Bakan ve Başbakanların imzaladıkları  yasayı ekranda görüyorsunuz. Türkleri bıraktılar yabancıya iş arıyorlar.

KEMAL KILIÇDAROĞLU EDİRNE MİTİNGİ (8)

 

 

 

 

 

 

 

 

EMEKLİLERE İKİ MAAŞ İKRAMİYE VERECEĞİZ

İşsiz kardeşim bunu unutmasın. Bizim projelerimiz  uçuk kaçık projeler değil. Bizim projelerimiz barışı getirecek. Bizim projelerimiz refahı tabana yayacak projeler. Emeklilere 2 maaş ikramiye vereceğiz. Bunun üzerine iktidardakilerle birlikte adamları da çıkıyor, parayı nereden bulacaksın diye soruyorlar. Siz kaçak saraya para bulurken, iş emekliye gelince mi bunu soruyorsun. Ayakkabı kutularının içine dolarları yerleştirirken kaynak sorulmuyor, emekli parası gelince mi aklına geliyor. Ülkemizde 2 milyon Suriyeli var. Bunlara 5 milyar dolar para harcandı.  Dış politikamızı da değiştireceğiz. Mustafa kemal Atatürk’ün söylediği bütün dünyanın kabul ettiği “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” siyaseti izleyeceğiz.  Bu arada Suriyelileri de kendi ülkelerine göndereceğiz. Orta doğuya barışı biz getireceğiz. 7 haziran çok önemli.  Size bir rakam daha vereceğim yıl 2002 Türkiye nüfusunun %1’i  milli servetin %39’unu kullanıyordu. Yıl 2014 Türkiye Nüfusunun %1’i Türkiye varlığının %54’unu kullanıyor. Gelirin hakça bölüşüldüğü etnik kimliğinini ve inancının sorgulanmadığı bir Türkiye, diktatör bozuntularının olmadığı bir Türkiye Vaat ediyoruz. Ben bu sözü dört yıl için veriyorum. Onlar 13 yılda yoksulluğu arttırdılar. Ben yoksul bir ailenin çocuğuyum yetiştim okudum. Devletin üst makamlarında görev aldım. Bu  benim bireysel başarım. Şimdi bu bireysel başarıyı toplumsal başarıya dönüştürmek istiyorum. Bunu hep birlikte başaracağız. Bireysel başarıları toplumsal başarıya taşıyacağız. Mustafa Kemal Atatürk’e minnet borcumuz var. İş garantili eğitim olacak. Torpil bizim kitabımızda yok.  Edirne’den üç milletvekili talep ediyorum” dedi.  Daha sonra Edirne Millitvekili adaylarını ve Belediye Başkanı’nı yanına davet ederek halkı selamladı. Milletvekili adaylarına Edirnelilerin sahip çıkmasını istedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU EDİRNE MİTİNGİ (4)

 17 total views,  2 views today

Next Post

Kandil için simit, Bayram için şeker dağıtıldı

              Edirne Belediye Başkanlığı’nca geleneksel hale getirilen kandil simidi ikramı Regaip Kandili’nde devam ettirildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu yıl 23 Nisan Çocuk Bayramı’na denk gelen Regaip Kandili’nde vatandaşlarımıza kandil simidi, çocuklara da şeker ikramı yaptı.               […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp