Kılıçdaroğlu, Havsa’da büyük ilgiyle karşılandı

admin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Edirne’de CHP’li Belediye Başkanlarının yaptığı yatırımların açılışını yaptı. İlk olarak Keşan’da açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu ardından Uzunköprü’ye hareket etti. Uzunköprü’de başarılı hizmetlere imza atan Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen’in ilçeye kazandırmış olduğu Atatürk Kültür Merkezinin açılışı ve diğer hizmetlerin temel atma törenine katıldı. Buradaki açılış töreninin ardından Genel başkan Havsa ilçesine hareket etti.

 

Havsa’da başta Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Parti yöneticileri, STK Temsilcileri, Mahalle ve köy muhtarları, Havsalılar tarafından karşılan Kılıçdaroğlu, Trakya insanının sıcak ilgisi ve yakınlığından büyük memnuniyet duydu.

 

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin ve beraberindekiler Kılıçdaroğlu’nu çiçeklerle karşılayarak tören alanına geçtiler.

Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan ve Okan Gaytancıoğlu, CHP Tekirdağ Milletvekilli Faik Öztrak, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve Bülent Öz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, ilçe belediye başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar da katıldı.

 

 

Burada bir konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tarıma dayalı bu bölgede besiciliğin önemli olduğunu bildiğini aktaran CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

 

“Başka bir yerden Türkiye’ye canlı hayvan hatta doğrudan doğruya et ithal edebiliyorsak, saman ithal ediyorsak hepimizin oturup düşünmesi lazım. Devasa bir Türkiye, koskocaman bir Türkiye neden bu duruma düştü? Konya’dan küçük Hollanda, bizim 3,5 katımız tarım ürünü ihraç ediyor. Biz pamuğu, samanı, canlı hayvanı, mercimeği, nohudu, fasulyeyi dışarıdan alıyoruz. Topraklarımız bereketli. İnsanlarımız çalışkan. Neden biz üretmiyoruz? Neden biz kazanmıyoruz? Neden dışarıya bu parayı veriyoruz? Hepimizin ortak düşünmesi gereken temel sorun bu.

 

Belki diyeceksiniz ki ’Çiftçi yeteri kadar desteklenmiyor?’ Bu sorunun cevabı doğrudur. Ama derseniz ki ’Parlamento görevini yaptı mı? Kanun çıkardı mı?’ Parlamento bir kanun çıkardı. Adı Tarım Kanunu. 21. maddesi der ki ’Her yıl çiftçiye milli gelirin en az yüzde 1’i oranında teşvik verilir.’ diye. Türkiye’nin milli geliri yıllık 800 milyar dolar. Çiftçiye verilmesi gereken teşvik miktarı yıllık 8 milyar dolar. Veriliyor mu? Emin olun yarısı bile verilmiyor. O zaman sizin yapacağınız bir şey var. TBMM kanun çıkarıyor, sizin teşvikinizi öngörüyor, eğer hükümet bunun parasını size ödemiyorsa, yapacağınız en güzel iş, sandık önünüze geldiğinde gereğini yapmaktır. Yani size yasanın öngördüğü teşviki vermeyeni, sandıktan çıkarmamaktır.”

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bütün sorunların çözülebileceğini dile getirerek, şöyle devam etti:

 

“Şimdi kendi belediye başkanlarıyla uğraşıyorlar, uğraşıyorlar. Sıra geldi bizim belediye başkanları ile uğraşmaya. Diyorlar ki, biz kendi belediye başkanlarımız için gereğini yaptık, istifa edin dedik. Etmek istemediler, tehdit ettik. Şantaj, istifa ettirdik. Diyorlar ki, şimdi CHP kendi belediye başkanları için aynı yöntemi uygulasın. Biz yapmayız. Biz milletin oyuna, halkımızın iradesine saygı gösteririz. En önemlisi kendi belediye başkanlarımıza sonuna kadar güveniriz. Bizim belediye başkanlarımız için niye gereğini yapacağız? Evet gereğini yapacağız, onları tek tek kutlayacağız. ’Bravo’ diyeceğiz. ’İyi iş yaptın, halka iyi hizmet ettin.’ diyeceğiz. Bizim açımızdan gereğini yapmak budur.”

 

Belediye başkanlarına her kuruşun hesabını halka vereceklerini ve parti ayırmaksızın herkese hizmet edeceklerini söylediklerini ifade eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarımızı kutlamak ve gereğini yapmak için geldik. Onların güzel hizmetlerini yerinde görmek için geldik. Sizlerle beraber olmak, sizlere hitap etmek benim izin onur ve şereftir.” dedi.

 

Konuşmasının ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu’na çiftçi Savaş Muhtaroğlu kuzu , Havsa Belediye Başkanı Tekin de ilçenin simgesi el-başak figürlü biblo hediye etti.

 

 

 166 total views,  2 views today

Next Post

Kılıçdaroğlu CHP İl Binasının açılışını yaptı.

Edirne ve ilçe Belediye Başkanlarının yaptığı hizmetlerin açılış törenlerine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son durağı CHP Edirne İl Binası’nın açılış töreni oldu. Buradaki törene; CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan ve Okan Gaytancıoğlu, CHP Tekirdağ Milletvekilli Faik Öztrak, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp