Kılıçdaroğlu Selimiye Meydanını Dolduran Coşkulu Kalabalığa Hitap Etti

admin

Yağmur ve mesai saati olmasına rağmen meydanı dolduran 15 bini aşkın kalabalığa hitabeden Kılıçdaroğlu iktidara yüklendi ve partide kan değişimine ihtiyaç olduğunu söyledi. Kırklareli mitinginden sonra karayolu ile Edirne’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sloganlar eşliğinde yaptığı konuşmasında şunları kaydetti “CHP kimliği ile belediye başkanlığı yapan bütün arkadaşlarıma şükran borçluyum. Ama gün gelir kan değişimine ihtiyaç olur. Yeni isimler gelmeli, yeni yüzler gelmeli. Hem değişelim diyoruz, hem kalacağım demek olmaz.

kemal kılıçdaroğlu-edirne mitingi (170)

O nedenle değişimin adresi CHP’dir dedik” dedi

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Yüzde 33 cinsiyet, yüzde 10 gençlik kotası getirdik. İstedik ki değişimi Edirne’de yaşasın. Şimdi deniyor ki, ben falan partiden gireceğim kazanırsam CHP’ye geleceğim. Yok, böyle bir şey arkadaşlar. Ben şunu söylemesini isterim. Bana göre Şunu söylemeli. Ben CHP’den belediye başkanlığı yaptım. CHP bu dönemde bana çok şey kazandırdı.
kemal kılıçdaroğlu-edirne mitingi (181)

KOLTUK GİDİNCE BAŞKA PARTİYE GİTMEK OLMAZ

En zor günlerimde yanımda durdu. Şimdi koltuğum altından gidince, beyefendi ben başka partiye geçeceğim.

Hiç kusura bakmayın ben bunlara CHP’li diyemem. Doğru Yol Partililere, DSP’lilere, Anavatan Partililere, Demokrat Partililere herkese tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum. Türkiye’nin değişime ihtiyacı var. Güzel çağdaş bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Birlik ve beraber olmak zorundayız. Çocuklarımızı düşünmek zorundayız.”

kemal kılıçdaroğlu-edirne mitingi (48)

SUÇU OLAN YARGIYA GİDİP AKLANIR

17 Aralık yolsuzluk iddiaları ile ilgili operasyonlarına değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin yolsuzlukla, yoksullukla, mücadele edeceği konusunda söz verdiğine değindi. Çağdaş dünyanın bütün demokrasilerinde bir kişi suçlanırsa yargıya gittiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, daha sonra şunları kaydetti “Suçlanan adam gibi çıkar yargılanır. Geçmişte bu olmuştur. Bunun en çarpıcı örneği Rahmetli Ürgüplü. Onunla ilgili de böyle iddialar oldu. Ürgüplü hemen görevinden ayrıldı, . Ben, Yüce Divan’a gitmek istiyorum, aklanmak istiyorum’ dedi. Sonunda Yüce Divan’a gitti ve aklanıp geldi.

kemal kılıçdaroğlu-edirne mitingi (26)

O insanların eli öpülür ama yargıdan korkanlar var.”

Bürokrasiye 1971 yılında girdiğini belirten Kılıçdaroğlu, konuşmasında daha sonra şunları söyledi: “Milletvekili seçildiğim gün mal varlığımı internet siteme koydum. Çünkü o mal varlığı benim alın terimle kazandığım mal varlığımdı. Benim hiçbir zaman milyon dolarlarım olmadı. Çıkıp kimse bana dünyanın en zenginlerinden birisisin suçlaması yapmadı. Yaşamımın hiçbir anında harama ortak olmadım, her zaman inanca saygı gösterdim, insana saygı gösterdim. Siyasete saygı gösterdim.

kemal kılıçdaroğlu-edirne mitingi (160)

Her zaman ahlaklı olmaya özen gösterdim. Hiçbir zaman doğruluktan ayrılmamaya dikkat ettim. . Rahmetli babamın bana bir tavsiyesi vardı. ‘Babam,Oğlum siz doğru durun eğri belasını bulur’ diyordu. Bakın buldular tek tek belalarını.”

Edirne ‘de düzenlenen tarihi Kırkpınar güreşlerinde yaşanan bayrak krizini de anımsatan Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: ” Bilindiği gibi Edirne’nin güzel bir geleneği var kentin ismi ile anılan Kırkpınar güreşleri. Bu etkinliğe ben de geldim. Altın kemerin takılacağı süre içinde buradaydım. O etkinliklerin güzel tarafı da büyük boy Türk Bayrağının Güreş alanında taşınmasıdır.

BAYRAK GEÇERKE AYAĞA KALMAYANLARI SİZE ŞİKAYET EDİYORUM

Her yerde Türk Bayrağı geçerken hepimiz ayağa kalkarız. Bayrak bizim onurumuzdur. Bizi temsil eder,Bayrağımız halkı, devleti temsil eder. Biz bayrağı her zaman başımızın üstünde taşırız. Bir şairin dediği gibi ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Bayrak geçiyor, bayrak geldiği zaman ben, arkadaşlarım ve yurttaşlarımın tamamı ayağa kalktı ama 4 kişi ayağa kalkmadı. Edirnelilere bunları şikâyet ediyorum.”

kemal kılıçdaroğlu-edirne mitingi (153)

Kılıçdaroğlu sloganlar altında sözlerine şöyle devam etti: ” Sevgili Edirneliler seçimde adres belli.tek adresiniz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP .Hukukun üstünlüğünü savunuyorsak beraber çalışacağız. Benim tek başıma çalışmam yetmez. 30 Mart’ta sandığa gideceğiz. Artık yeter deyin, güneş gibi her şey aydınlık olsun. Ben kadın erkek eşitliğine inanıyorum. 46 kadın belediye başkan adayımız var. Önümüzdeki süreç içinde inşallah çok daha fazla olacak. Beraber mücadele edeceğiz. Birleşerek kazanacağız. Hiçbir zaman ayrılık yok, beraber olacağız.”

kemal kılıçdaroğlu-edirne mitingi (92)

Konuşmasını tamamladıktan sonra CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan’ı yanına çağıran Kılıçdaroğlu, Edirnelilerden Gürkan’a destek sözü istedi. Kılıçdaroğlu, “Gürkan size hizmet etmek istiyor. Edirne’de yeni bir ufuk açacak. Ben de takipçisi olacağım. Beraber yapacağız bu işi. Her kuruşun hesabını Edirne’ye verecek. Birlik ve beraberlik bizim değişmez ilkemiz olmalı. Ayrışmayı değil barışı özleyen bir toplumuz. Ben barıştan dostluktan yanayım. Bana oy versin vermesin bütün yurttaşlarımı saygıyla selamlıyorum.”” dedi

 

 115 total views,  2 views today

Next Post

MHP Genel Başkanı BAHÇELİ Edirne’ye Geliyor

MHP İl Başkanı Gürsel Şimşek;”6 Mart Perşembe günü saat 14:00’te MHP Genel Başkanı Edirne’ye gelecek. Saat: 14:00’te HASKÖY’DE biz Edirne İl Teşkilatı olarak kendilerini büyük bir konvoyla karşılayacağız. Yerel seçimlere Türkiye genelinde olduğu gibi Edirne’de de iddialı bir şekilde hazırlanan MHP, halkın takdirini toplamaya devam ediyor. MHP Edirne Belediye Başkan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp