Kılıçdaroğlu Uzunköprü’de Atatürk Kültür Merkezini açtı

admin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Edirne’de CHP’li Belediye Başkanlarının yaptığı yatırımların açılışını yaptı. İlk olarak Keşan’da açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu ardından Uzunköprü’ye hareket etti. Uzunköprü’de başarılı hizmetlere imza atan Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen’in ilçeye kazandırmış olduğu Atatürk Kültür Merkezi ve temel atma törenine katıldı.  Kılıçdaroğlu’nu çiçeklerle karşılayan Uzunköprülüler’in Genel Başkana ilgisi büyük oldu.

 

Açılışa, Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Seyit TORUN, CHP Edirne Milletvekilleri Okan GAYTANCIOGLU, Erdin BİRCAN, CHP Tekirdağ Milletvekilleri, Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN, İlçe belediye başkanları, CHP il başkanları, CHP Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç Sülüş, muhtarlar, STK Temsilcileri ve Uzunköprülü vatandaşlar katıldı.

Uzunköprü ilçesinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra başlayan törende ilk olarak, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen’in ilçeye kazandırdığı yatırımlar ve projeleri anlatan kısa film izlendi.

Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen burada yaptığı konuşmada, Uzunköprü’de görev yaptığı süre içersinde ilçeye yapılan yatırımları ve projeleri anlattı.

Uzunköprü’de olmaktan, Uzunköprülülerle aynı havayı teneffüs etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada; CHP’ye yetki verildiğinde görüyorsunuz Uzunköprü’de yapılanları, aynı yetki Türkiye için verilirse hizmetlerimiz Ülkenin her köşesinde devam edecek. Bakın önceki gün çok acı bir haberle karşılaştık, maalesef 8 şehidimiz var. Bakın ne demiştik daha önce, “Bize yetki verin 5 yılın ilk dört yılında ülkemizde terörü bitireceğiz. Sonra ne dediler biliyor musunuz?  “Sen kimsin terörü bitireceksin” Ben de onlara buradan, Uzunköprü’den sesleniyorum:  “Ben Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu Türkiye’de onurla görev yapan birisiyim.  Ben ülkemizde terör olmasın istiyorum. Benim kitabımda çifte standart yoktur. Herkes eşit vatandaştır, eşit muamele görmeyi hak eder.

Edirne’ye gelirken eskiden yağ üreten fabrikalar vardı. Şimdi kapalı olduğunu gördüm. Niye, Neden Hangi gerekçe ile kapalı.?Yurt dışından elin oğlu yağ getirecek biz de tüketeceğiz. Bumudur Milliyetçilik? Herkesin kazandığı ve herkesin ürettiği bir ülkede huzur bereket olur. Bizim ana hedefimiz bu.

Bakın, Gencecik fidan gibi çocuklarımız işsiz. Üniversiteyi bitirmelerine rağmen yine işsizler. O nedenle Uzunköprü halkı işsizliğin ne olduğunu benden iyi biliyor. Eğer buradan gencecik çocuklar çalışmak için büyük şehirlerin varoşlarına gidiyorlarsa, bu varoşlarda tutunmaya çalışıyorlar sa, bu sorun, hepimizin ortak sorunudur.

Değerli Milletvekili arkadaşlarım da 2002 yılından bu yana sürekli Ergene sorununu gündeme getirdi. Ergene’nin kaynağını da biliyorum tertemiz su, denize dökülen yeri de biliyorum simsiyah bir su. Bir suyun çürümüşlüğünü öğrenmek ve görmek istiyorsanız, Ergene’nin denize döküldüğü kaynağa bakacaksınız. Bu tablo içimizi sızlatıyor ve diyor ki Ergene’yi temizlemek için 13 arıtma tesisi yaptım. Kime yaptırdın arıtma tesislerini, neden temizlemiyor Ergene’yi?  Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen olağanüstü bir çaba göstererek alt yapı çalışmalarına başladı. Su sorununu çözdü ve şimdi görkemli bir kültür merkezinin açılışını hep beraber yapıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizim ortak değerimizdir, yüreğimizdeki aslandır, bizim geleceğimizdir, ufkumuzdur, bu ülkeye her vatandaş için eşit koşullar getiren kişidir. Enis beyi çalışmalarından dolayı tebrik ederim.” Dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından beraberindekilerle beraber butona basarak, başta Atatürk Kültür Merkezi ve diğer yatırımların temelini atarak açılışını yapmış oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler  Uzunköprü Kültür Merkezini gezdi. Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde bulunan gençlerle sohbet edip onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

CHP Genel Başkanı Uzunköprü’de ki açılış töreninden sonra Havsa İlçesi’ne hareket etti.

 181 total views,  2 views today

Next Post

Kılıçdaroğlu’na Süloğlu’nda büyük ilgi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Edirne’de CHP’li Belediyelerin yaptığı yatırımların açılış törenlerine katıldı. İlk olarak Keşan’da açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu’nun bir sonraki durağı Uzunköprü oldu. Kılıçdaroğlu’nu çiçeklerle karşılayan Uzunköprü’lülerin Genel Başkana ilgisi büyük oldu. Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Uzunköprü’de gerçekleşen açılış töreninin ardından Genel Başkan saat: 14.00’te Havsa’da düzenlenen açılış törenine katıldı. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp