Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı kınandı.. “Protesto değil organize bir eylem”

admin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde saldırıya uğraması kınandı. Edirne Saraçlar caddesinde toplanan yüzlerce Edirneli, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Edirne İl örgütü, İyi Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DSP Edirne, ÖDP Edirne  Örgütleri, İl ve İlçe Başkanları, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, STK ve Oda yöneticileri,  İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ve İl Genel Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Kadınları derneği, Şehit Aileleri Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Emekli-Sen, Türk Kadınlar Birliği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Öğretmenler Derneği, Üniversiteli Kadınlar Derneği, Şoförler Odası, Muhtarlar Derneği, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu,Edirne Kadın Dayanışma Merkezi, KESK ve vatandaşlar katıldı.

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı okuduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Dün, ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi, Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan, tek siyasi parti lideri olan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

“Protesto değil organize bir eylem”

Yapılan sıradan bir protesto değildir!yapılan sıradan bir provokasyon da değildir! Bu,son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.

“Saldırının azmettiricileri bellidir!”

Bu saldırının azmettiricileri bellidir: adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler cumhuriyet halk partisini ve cumhuriyet halk partilileri hedef gösterdiyse; bir takım operasyon kanallarında, kimler sayın genel başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘’İki büyük eserinden biri’’ dediği, Cumhuriyet halk partisine kimler ağıza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

“Aynı emperyalist güçlerin hizmetkarları”

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak, bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle,attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır.aralarında açıkça bir amaç birliği vardır.bunların ipini tutan odaklar da aynıdır.

biz, Cumhuriyet halk partisinin her bir üyesi olarak,bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasında ki güçlere karşı dimdik ayaktaydık,ayakta durmaya da devam edeceğiz.

“Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürüklemeye çalışanlara karşı uyanığız.”

Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz.’’Gün kızgın demiri soğutma günü ise ‘’ herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak, demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU'ya yapılan saldırı hakkında CHP EDİRNE İL ÖRGÜTÜNDEN BASIN AÇIKLAMASI

Necmi Engin paylaştı: 22 Nisan 2019 Pazartesi

“Ankara valisi ve içişleri bakanı derhal istifa etmelidir.”

Bu saldırıların ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır, bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

“Milli Savunma Bakanının bahsettiği  “mesaj “ nedir ?”

Bu arada Milli Savunma bakanına da bir sorumuz vardır. genel başkanımızı linç etmek isteyen ‘’ O evi yakın ‘’ diye bağıran hainlere dönüp te ‘’mesajlarınızı verdiniz’’ demek ne anlama gelmektedir? bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?

Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun, bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla,oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuva-i Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisiyiz.

 330 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Giyim Sanayi çocukları 23 nisan’ı kutladı

Şehrimizin önde gelen kuruluşlarından, Edirne Giyim Sanayi bünyesinde yer alan Çocuk Yuvası öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladılar. Her yıl olduğu gibi bu yıl da işyerinde bir gösteri düzenleyen Edirne Giyim Sanayi çocuk yuvası öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları programı kendilerini izlemeye gelen ailelerine ve işyerinde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp