Kılıçdaroğlu’ndan geçmiş olsun mesajı

admin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne’de yaşanan su taşkının ardından, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a gönderdiği mesajda Edirne Halkı’na geçmiş olsun dileklerini iletti.

KEMAL KILIÇDAROĞLU

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a gönderdiği mesajında Edirne’deki su taşkınlarını önleme konusundaki projelerin takipçisi olarak, parti olarak ellerinden geleceğini yapacaklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu, 1 Şubat 2015 tarihinden bu yana Edirne’de yaşanan taşkın felaketinde can kaybının olmamasının teselli olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Serhat kentimiz Edirne’yi Pazar gününden itibaren adeta esir alan taşkın felaketinde can kaybı olmaması tesellimizdir.

Tunca ve Arda nehirleri ile birleşen Meriç’te ani debi yükselmesi nedeniyle oluşan taşkınların yarattığı mal kaybı ve özellikle 5 bin kişinin yaşadığı Karaağaç bölgesindeki ulaşım aksamaları karşısında gösterdiğiniz özverili çalışma her türlü takdirin ötesindedir.

Taşkınlara karşı, Meriç nehri tabanının temizlenerek derinleştirilmesi çalışmalarının önemi bu son felaketle daha iyi anlaşılmıştır.

Ani debi artışlarının taşkına dönüşmemesi amacıyla bu çalışmaların hızlanması ve kısa zamanda tamamlanması yönünde parti olarak elimizden geleni yapacağımızı peşinen duyurmak isterim.

Sizin şahsınızda tüm Edirne’deki yurttaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

 

 

 

 153 total views,  2 views today

Next Post

Su kesintilerine çözüm olacak

Edirne Belediyesi, su depoları, derin su kuyuları ve terfi pompalarında GPRS HABERLEŞME ve KONTROL SİSTEMİ uygulamasına başladı. Edirne Belediye Başkanlığı, mevcut şehir ana su depolarının ve su pompalarının kontrolünü daha düzenli şekilde gerçekleştirmek ve su arızalarını en aza indirmek amacıyla, su depoları, derin su kuyuları ve terfi pompalarında GPRS HABERLEŞME […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp