Yeniimaret semtinde bulunan Mithatpaşa İlköğretim okulunda Müdür olarak görev yapan Ertan Çekiç, Pandemi süresi görev yaptığı okulda gece gündüz demeden tadilat ve onarım çalışması yaptı. Kimi zaman harç kardı, beton attı, kimi zaman da çatı onarıp boya yaptı, kısacası okulu tepeden tırnağa yeniledi.

Okul Müdürünün bu başarısını gören Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çekiç’i telefonla arayıp tebrik etmişti. Ardından Edirne Valisi Ekrem Canalp tarafından BAŞARI BELEGESİ ile tebrik edilen Müdür Çekiç’e bir telefon da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dan geldi.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU; “Çocuk Olup Okula gidesim geldi.”

CEP Telefonundan Tanımadığı bir numaranın aradığını gören Çekiç telefonunu açtığı anda, Telefonun diğer ucunda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu görünce önce heyecanlandı. Mutluluğunu sosyal medya hesabından paylaşan Okul Müdürü Ertan Çekiç; “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU , telefonla arayarak okulumuzu güzelleştirme çalışmalarını çok beğendiğini, hatta “çocuk olup okula gidesim geldi. Okulunuz ve öğrencileriniz için yaptığınız çalışmalardan dolayı elinize, emeğinize sağlık. Yeni eğitim öğretim yılınız hayırlı olsun. Ailenize çok selamlar.” diyerek yapılan çalışmaları onore etti. 🙏Emeğe ve alınterine değer veren güzel insanlar iyi ki varlar.” ifadelerine yer verdi.

Yeniimaret semtinde bulunan Mithatpaşa İlköğretim okulunda Müdür olarak görev yapan Ertan Çekiç Pandemi süreci başladığı ilk günden bu yana  kimi zaman harç kardı, beton attı, kimi zaman da çatı onarıp boya yaptı, kısacası okulu tepeden tırnağa yeniledi. Türkiye’ye örnek olan Okul müdürüne kutlama mesajları gelmeye devam ediyor.