Kılıçdaroğlu’nu ifadeye çağıran savcı Edirne’ye atandı

admin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ifade vermesi için çağıran savcı Mehmet Demir, hakkındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar Edirne Savcılığı’na atandı.

mehmet demir
HSYK, Kılıçdaroğlu’nu şüpheli sıfatıyla ifade vermeye çağıran savcı Mehmet Demir hakkında soruşturma başlatmıştı.

Demir, hakkındaki soruşturma sona erene kadar Edirne’de görev yapacak. Haber Merkezimize gelen bilgilere göre Savcı Demir yaptığı açıklamada; “Benimle ilgili herhangi bir atama kararından haberim yok” dedi.

Öte yandan Demir, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ifade vermeye sehven çağrıldığını söylemişti. 

kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, grup toplantısında savcı Demir için şöyle konuşmuştu: Biliyorsunuz bir tetikçi savcı vardı, benimle ilgili çağırmış, gelsin ifadesini alacağız diye, aslında doğrusunu isterseniz hiç üzülmedim de, sadece gülüp geçtim, benim merak ettiğim bu adamın hukuk diplomasını kim verdi? Bu adam gerçekten savcı mı, değil mi, onu merak ediyorum.

Cumhuriyet savcısını ben bilirim, saygı gösteririm ama Bilal’in savcısı olduğu yerde o savcı olmaktan artık çıkar, savcı değildir. Arkadaşlarım araştırmışlar, kim şikayet etti diye, bir baktım bir hırsız şikayet etmiş. Yaa hırsızın şikayetine savcı mı harekete geçer. Demokrasilerde geçmez ama bizim ülkemizde geçer. Çünkü hırsızın koruyucusudur onlar. Deniz Feneri’ni biliyorsunuz, değil mi, sonunda soruşturmayı yapan savcıları çıkardılar. Burada beni çıkaracağını sanıyor, benim ifademi alacakmış bu savcı bozuntusu. Kim oluyorsun sen, kim oluyorsun? Unutmasınlar, bir Cumhuriyet savcıları var, bir de Erdoğan savcıları var. Bir namuslu savcılar var, bir de namussuzluğunu yazan çizenler var. Ben İnönü’nün bir sözünü asla unutmam, diyordu ya namuslular en az namussuzlar kadar cesur olmak zorunda diye, aynı şeyi söylüyorum. Ben o namussuzların hepsinden daha cesurum.

 91 total views,  2 views today

Next Post

Melek Yürük İstifa etti..

AK Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Melek Yürük parti merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı Müjdat Kahve’ ninde katıldığı toplantıda konuşan Yürük, AK Parti davasının büyük dava olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü; “ makamlar kalıcı değil geçicidir. AK Parti çatısı altında geçirdiğimiz 2,5 yılı aşkın sürede çalışmalarımızı ben ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp