KILIÇ’tan, Edirne’ye gelecek turistlere uyarı

admin

KILIÇ’tan, Edirne’ye gelecek turistlere uyarı

 

 

 

 

 

Kırkpınar etkinliklerine az bir süre kala meslektaşlarına uyarıda bulunan bu arada gelen konukların da dikkatini çeken Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, 18 Temmuzda başlayacak olan Kırkpınar Yağlı güreş etkinlikleri ve Kültür etkinlikleri haftası öncesi Bu uluslar arası etkinlikte Edirne’ye gelecek olan yerli ve yabancı turistlere uyarıda bulundu. Kılıç konu ile ilgili açıklamasında; “ Bavullarınızla birlikte yolculuk ettiğinizde taksicilerin “ Bagaj parası” teklifi ile karşılaşabilirsiniz. Kesinlikle bunu dikkate almayın ayrıca bagaj parası ödemeyin. Bu yasal değildir.

KIRKPINAR EDİRNELİLERİN ONURU    

Bilindiği gibi 18-24 Temmuz tarihleri arasında 655 yıllık geçmişi bulunan dünyada Maraton’un ardından en eski spor organizasyonu olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür etkinlikleri gerçekleşecek UNESCO tarafından dünya kültür mirası haline gelen Edirne’nin düğün bayramı olan ve burada yapacağımız uygulama ile misafirlere karşı sınav vereceğimiz bu etkinlikte Edirne’mize gelen konukların şehrimizden memnun ayrılmaları Edirne’nin tanıtımına ve turizmin gelişmesine olumlu katkı yapacaktır.

EDİRNE’DEN MEMNUN AYRILANLAR EDİRNE’YE İLGİNİN ARTMASINI SAĞLAYACAK

Buradan memnun ayrılan insanlar gittiklerinde çevresine buradaki olumlu izlenimlerini aktaracak böylece Edirne’ye daha çok turistin gelmesi sağlanacaktır. Bunu sağlamada Şoför esnaflarımıza da önemli görevler düşmektedir. Güreşler nedeniyle Edirne’ye gelen turistler genellikle yanlarında bagajları ile gelmektedir. Esnaf arkadaşlarımız kısıtlı imkânlarla bu etkinliğe katılan insanlarımızdan yanlarında getirdikleri bagajları için para teklifinde bulunmamalı. Bu talepleri yasal değildir. Bu talepte bulunan taksici arkadaşlarımız Edirne için olumsuz propagandaya neden olacaklardır. Bu kişilerin bir daha Edirne’ye gelmelerine engel olacaklardır. Arkadaşlarımızın böyle bur uygulama yapmayacakları kanısındayım. Bu arada Edirne’ye gelen misafirlerimiz de taksicilerin “ Bagaj parası” önerisine karşı çıkmalı böyle bir uygulamanın olmayacağı bilincinde olmadığını bagaj parası talebinde bulunan taksicilere iletmeli. Dileğimiz böyle tatsız uygulamalar olmaz. Bu duygularla 655. Kırkpınar Güreşleri ve Kültürel etkinliklerinin dostane bir şekilde geçmesini, hiçbir tatsız olay yaşanmaması diliyor. Kırkpınar’ın tüm ülkemize hayırlı olması dileklerimi sunuyorum” dedi.

 

 75 total views,  2 views today

Next Post

Toplum Sağlığı Merkezi’nden Yayla’daki arıtma tesisine olumlu rapor

            Keşan Toplum Sağlığı Merkezi, Keşan Belediyesi’nin mücavir alanlarından olan Yayla’da yapılan atık su arıtma tesisi ve arıtılan suyun denize deşarj edilmesiyle ilgili gelen eleştiriler üzerine başlattığı inceleme ile ilgili olumlu rapor hazırladı. 11 Temmuz 2016’da hazırlanan raporda; suyun deşarj edildiği noktada koku olmadığı, deniz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp