KİM MARKET EDİRNE’YE İLK MAĞAZASINI AÇTI KİM MARKET 76. ŞUBESİNİ EDİRNE’YE AÇTI

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Yerli perakende sektörünün öncü şirketlerinden KİM Marketler Zinciri, İstanbul dışındaki mağaza yatırımlarına Edirne ile devam ediyor. Uzunköprü şubesiyle Edirne’deki ilk mağazasını açan KİM, toplamda ise 76 şubeye ulaştı.

KİM AÇILIŞ2

Kim MArket’in Edirne Uzunköprü Mağazsının açılış törenine Kaymakam Kemal Yıldız, Belediye Başkanı Enis İşbilen, Kim Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ersan ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışta konuşan Kim Market Genel Müdürü Hamit Akçay, Perakende Sektöründe yaşanan daralma ve karsızlığa rağmen Kim Grup’un yatırımlarına ara vermeden devam ettiğini ve 2013 yılını yüzde 15 büyüme ile kapatacaklarını ifade etti.

KİM AÇILIŞ1

Edirne’de açılan mağazanın Marmara Bölgesi yapılanması kapsamında önemli bir kilometre taşı olacağını ifade eden Akçay, “Edirne’de ilk etapta 5 mağaza açmak istiyoruz. Yerli üreticiyi korumak için yerli firmaların üretimi ve çiftçilerin mahsüllerini doğrudan satın alarak hem bölge ekonomisine katkıda bulunacak hem de üreticinin raf bedeli maliyetiyle ezilmesinin önüne geçeceğiz. Edirne mağazamızda da yerli ürünlerin satışına özen göstereceğiz. Üreticiler hiçbir aracıya ihtiyaç duymaksızın doğrudan ürünlerini raflarımızda satabilir. Ayrıca istihdam noktasında da çalışanlarımızın tamamı gene Edirne halkından oluşacak. Global devlerin pazardan çekilmeyi tartıştığı şu günlerde yatırımlarımıza ara vermeksizin devam ediyoruz. Hedefimiz perakende sektöründe tüm pazarlarda ilk 5 arasına girmek” diye konuştu.

HAMİT AKCAY.

Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız da KİM Grup’un Edirne halkına kaliteli hizmet getirmek için yola çıktığını belirterek, “Mağaza yatırımları vergilendirme bakımından çok güvenilir yatırımlardır. Alışveriş yaptığınızda her kuruşunun vergi olarak ödendiğini ve ülkenin geleceğine yatırım yapıldığını bilirsiniz. Kayıtdışı ekonomi ile mücadele noktasında en etkili yöntemlerden biri mağazalaşmadır” dedi.

KİM LOGO

Belediye Başkanı Enis İşbilen ise Kim Marketleri gibi önemli bir markanın Uzunköprü’de yatırım yapacak olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Kim Marketin yöre halkının geleceği, istihdamı için bu yatırımların devamını getirmesini arzu ederiz. Halkın kaliteyi uygun fiyata almasına aracı olursanız biz de sizi ödüllendirmek isteriz. Belediye olarak yatırımcıların ticari hayatımıza katkı sağlayan herkesin yanında olmak isteriz” diye konuştu.

 

 1,481 total views,  2 views today

Next Post

Selimiye Camiinin Silueti Bozuluyor.

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Av Sinan Tekin bir açıklama yaparak, Edirne girişlerindeki tarihi eserlerimizin görüntülerinin günden güne bozulduğunu belirtti. Bir dünya mirası olan Selimiye Camisinin Milletimizin yetiştirdiği en büyük mimar olan Mimar Sinan’ın ustalık eseri olduğunu, ayrıca Edirne’ye ve Balkanlara vurulmuş İslam mührü olduğuna […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp