Kime Yararı Var

admin

Bölgemiz yönetiminde söz sahibi olan yetkililerin basın toplantılarına katılıp  kentimizin sorunlarının çözümündeki görüşlerini öğrenme fırsatı buluyoruz.

Bu konuda ne kadar ortak nokta bulunursa kentimizde yapılan hizmetler  o oranda gelişeceği inancındayım,

  Sayın Valimiz Hasan Uluer birkaç gün önce Yeni Küçük Sanayi Sitemiz yöneticilerini ziyaret etti.

Burada gündeme gelen en önemli konu, şehrin merkezinde kalan Küçük Sanayi Sitelerinin kent dışında  uygun  bir alana  taşınması konusunda  çalışmalar gündeme geldi. 

Yeni Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Üstev,” Haklarımız verilmediği takdirde bu işte biz yoğuz demeleri normal. Kimse  bunun aksi   olmasından yana değil. Genel kanıya bakıldığında, esnaflar daha uygun, daha modern çağdaş  bir yere taşımasından yana.

Bugünkü işyerlerinin mekanları dar, ihtiyacı karşılamıyor, sosyal donatıları yok. Bugün olmasa, bir süre sonra küçük sanayi sitesi esnaflarımız için  yeni yer arayışı gündeme gelecek. Bu toplantıda Valimiz Uluer esnaflarımız açısından çok yararlı olacak bu soruna değindi.

Organize Sanayi bölgesinin gelişmesi ve Havsa’daki lojistik tesislerinin sanayi esnafları açısından iş olanağı getireceğini, ayrıca TEM yolundan gelen araçların sanayi sitesinin yeni yerine ulaşması daha kolay olacağını ,yine yurt dışından tamir amacıyla gelen vasıtaların buraya rahatlıkla ulaşmaları ile esnafların iş hacmi artacak” şeklinde değerlendirdi.

 Sayın Valinin bu önerisine “Hayır “diyecek biri olacağını sanmıyorum. Belediye Başkanı Sedefçi Küçük Sanayi Sitesinin yeni işyerlerine kavuşması çalışması içinde. Bu çalışmalara “bu iş olmaz kimse esnaflarımızı yerlerinden uzaklaştıramaz  bunu ancak biz yaparız mantığı ile yaklaşması bence  doğru bir yaklaşım  değil.Yapılan hizmet halkın yararına olacaksa bu konuda ortak görüş oluşturmak isteniyorsa İktidar Partisi İl Başkanın bu birlikteliğe katkı yaparak ortak nokta bulunmasına destek vermesi partisinin yararı açısından daha doğru bir karar  olmaz mı ? “ben yaparsam  bu iş olur,bunun dışında bir yol tanımıyorum” mantığı sağlıklı bir yaklaşım değil. Bunun zararı tüm halkımızı  etkiler.

Kent insanımızın yararına olacak konularda yöneticiler arasında konsensüs sağlanması,böylece yapılan hizmetlerin çabuklaştırılması zorunlu hale gelmiştir. Bugün tarihi köprülerde uzun  yıllar onarımı tamamlanmıyorsa ,Valimiz Uluerin  verdiği söz doğrultusunda “Saraçhane Köprüsü restorasyonu tamamlanacak ,köprüler ışıklandırılacak” sözüne karşın iş sürüncemede bırakılıyorsa, Beyazıt Külliyesi önünde belediyenin yaptığı yol çalışmasına Anıtlar Kurulu ”olmaz” diyorsa, Üçşerefeli Cami yanında yapılacak düzenleme iktidar partisi yöneticilerince  olumlu karşılanmaz,Ulaşımda getirilen yeniliklere karşın bu yeniliğe  olumsuz  yaklaşılıyorsa,  bu işlerin sürüncemede kalmasından Edirne halkı zarar görecektir. Bu kente gelecek hizmetlerde “benim dediğim olacak” diye ısrarcı olunursa, bu kimseye fayda sağlamaz.

Yöneticilerimiz,  “Allah aşkına”  bir gün olsun bir araya gelip,  Edirne’ye yapılan bir hizmette  mutabıkız bu hizmet kısa zamanda  yapılmalı”  diye bir ortak açıklama yapmalarını sağlayacak bir hizmet yok mu? Bu kent insanına cefa çektirmeye kimsenin  hakkı olamaz. “Ben sen” tartışması sonucunda kentimiz birçok hizmetten mahrum kalıyor. Bunun faturası her zaman halkımıza çıkarılıyor.Artık buna son vermek gerekir.Bunda kayba uğrayan  tüm kent halkı oluyor….

 228 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN “Sahte Kayıt Belgesi İddisanda Olanlar İspatlamalı”

CHP İl Merkezinde Milletvekili  Recep Gürkan bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya İl Başkanı  Teoman Özdöl, Merkez İlçe  Başkanı, Kadın kolları Başkanı ile partililer katıldı.  Toplantıda konuşan Gürkan, üye yazımı konusunda bazı iddialar var bunların ispatlanmasını isteyeceğiz bu  yapılmazsa yargıya başvuracağız. İlk olarak söz alan İl Başkanı  Özdöl, İpsala’da yapılan Çeltik […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp