KİMİSİ MAMASINI, KİMİSİ DE SEVGİSİNİ GETİRDİ

admin

Edirne’de eğitim gören minik öğrenciler; can dostlarımızla harika bir gün geçirmek için 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Koruma Günü’nde Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’na akın etti. Bu özel buluşmaya Edirne Belediye Bandosu da çaldığı birbirinden güzel şarkılarla eşlik ederken, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Sevimli dostlarımız için kimisi mamasını, kimisi de sevgilisini ve yüreğini getiriyor” dedi.

Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı, 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Koruma Günü’nde karşılıksız sevginin en güzel örnekleri olan çocuklarla; sokak hayvanlarını bir araya getirdi. Edirne’de eğitim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’na gelerek can dostlarımız ile harika bir gün geçirdi.

Bu anlamlı buluşmaya Edirne Belediye Bandosu da çaldığı birbirinden güzel şarkılarla eşlik etti. Minik öğrenciler, bandonun çaldığı şarkılarla dans edip eğlenirken; can dostlarımızla da yakından ilgilendiler. Bazı öğrenciler ise yanlarında getirdikleri pankartlar ile farkındalık yarattı. 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nın ziyaretçi akınına uğradığını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kimisi elinde küçük bir mama getiriyor, kimisi sevgisini, kimisi yüreğini…Etkinlik gün boyunca sürecek. Gerçekten çocuklar burada çok mutlu. Burada temel amaç dünyada insanların dışında da canlıların yaşadığını ve insanlarla aynı haklarla sahip olduğunu çocuk yaşta onların belleklerine hafızalarına kazımak. Sadece ülkemizde değil, dünyanın tüm ülkelerinde nasıl diğer insanlara şiddete karşıysak, sokak hayvanlarına, diğer canlılara karşı uygulanan şiddetin de karşısında olduğumuz gerektiği bilincini de çocuklara küçük yaşta kazandırmak istiyoruz. Çok verimli bir etkinlik; çok verimli bir farkındalık oldu. Gördüğünüz gibi çocuklar, öğretmenler, aileler, hayvanlarımız mutlu, biz mutluyuz” diye konuştu.

 326 total views,  2 views today

Next Post

MHP İL BAŞKANI ZAKİR TERCAN: "MHP’NİN İKTİDARI ÇOK YAKIN"

Geçtiğimiz günlerde MHP Edirne İl Başkanlığı’na atanan Zakir Tercan, MHP’nin iktidarının yakın olduğunu söyledi. Yeni il yönetimini tanıtan Tercan, “Bilge liderin sağlam ve kararlı politikaları ile mevcut konjonktür MHP’yi artık daha yüksek sesle iktidara çağırıyor” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanlığı’na atanan Zakir Tercan, Karadenizliler Derneği’nde düzenlenen basın toplantısıyla […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp