Kira ve Gelir kaybı Desteklerinin süresi uzatıldı

admin

Esnaf ve sanatkarlar ile gercek kisi tacirlerine yönelik kira ve gelir kaybi desteklerinden yararlanma şartlarını taşıyanfakat basvuruda bulunmayan esnaflar, başvuru süresi 31 Mart 2021 saat 23:59’a kadar uzatıldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kira ve gelir kaybı desteğinden yararlanma şartını taşıyan fakat başvuru yapmayan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirleri için başvuru süresini 31 Mart’a kadar uzattıklarını bildirdi.

Pekcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Bakanlığa ulaşan talepler üzerine söz konusu kesimlere yönelik kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru imkanı sağladıklarını belirtti.

Bakan Pekcan, “Buna göre destekten yararlanma şartlarını taşıyan fakat başvuruda bulunmayan esnaflarımız, başvurularını bugünden itibaren 31 Mart 2021 saat 23.59’a kadar e-devlet üzerinden yapabilecektir.” ifadesini kullandı. 

Gelir kaybı ve kira desteklerinde son başvuru tarihi 11 Ocak’ta sona ermişti.

Bakan Pekcan, esnaf ve sanatkarlara yönelik gelir kaybı desteği ödemelerinin 20 Ocak’ta başladığını duyurmuştu. 

 3,173 total views,  2 views today

Next Post

Hedefimiz Büyük

DEVA Partisi İl Başkanı Kerem ARDA ve Merkez İlçe Başkanı Ecz. Gürkan Kılıçcıgil ziyaretlerine devam ediyor. Geçmiş dönem Edirne Belediye Başkanı İbrahim AY ile ziyaretlerine başlayan DEVA Partililer daha sonra Eczacı Şükrü Ciravoğlu ile ziyaretlerine devam ettiler. Ayrıca tarihi Ali Paşa Çarşısında esnaf ziyaretleri yapan ikili esnafın sıkıntılarını dinlediler. İl […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp