Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis önemli projelerini anlattı

admin

Edirne Ajans Gazetesi Haber Koordinatörü Fikri Ak ‘a özel açıklamalarda bulunan Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Kırcaali Belediyesi olarak son yıllarda Bulgaristan çapında en büyük projeleri gerçekleştirebildiklerini , özellikle bu projelerin Avrupa Birliği(AB) fonlarından finansa edilen projeler olduğunu  belirterek  şunları kaydetti ; “ bizim tarafımızdan,  Kırcaali Belediyemiz tarafından son yıllarda Bulgaristan’ın Avrupa Birliği üyesi olmadan önce adaylık sürecinde Bulgaristan çapında en büyük Pazar Projesini gerçekleştirebildik. Şu an pazarımız 23.000 m2 üzerinde bir alan.

KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA (2)

 

 

 

 

 

 

 

AB UYUMLU PROJE

Tamamen Avrupa Birliğine uyan bir projemiz. Pazar projemiz sadece Kırcaali için değildi. Edirne ve Gümülcüne tarafını kapsayan bir projedir. Projemiz de Alışveriş yerleri, ofisler, eğitim merkezleri var. Bizim için en önemlisi, soğutma  pazaryerinde depolarımız var. Sadece kapalı alanın 5.000 m2’si   alışveriş için ayrılmıştır. Söylediğim gibi,bu  Avrupa Birliği Üyesi olmadan önce yaptığımız en büyük projemizdir. Bu fonda sadece Kırcaali Belediyesi bu projeyi gerçekleştirdi. Başka hiçbir belediye böyle bir projeyi gerçekleştiremedi. Şimdiye kadarda büyük şehirlerde bile Kırcaali Pazarı kadar büyük pazar yoktur.

KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA (3)

 

 

 

 

 

 

 

SU AYNASI PROJESİYLE KİRLİLİĞİ ÖNLEDİK

Pazarımız her gün açıktır. İkinci büyük projemiz ise Su Aynası projemizdir. Arda Nehrini düzenleme projesi var. Bu projemizde Bulgaristan da en çok tartışılan ve en çok konuşulan projemizdir. Son yıllarda  şehrimize   çok fazla yağmur yağdı . Bu son yıllarda Bulgaristan çapında hiçbir yerde gerçekleştirilmemiş bir projedir. Su Aynası projemiz Edirne’yi koruyan bir proje olarak kabul edilebilir. Bu Devlet bütçesinden yapılan bir proje. Çok güzel bir yerde gerçekleşti. En çok kirlilik Kırcaali şehrimizde toplanıyordu. Ş imdi ise tertemiz bir kent. Kırcaali’de üçüncü olarak en büyük projemiz Park projesidir. Yaklaşık olarak, 180.000 m2 park alanı gerçekleştirildi. Kırcaali nüfusu 120.000’dir. Şu an Kırcaali’de Balkanların en büyük Camisi yapılacak. Başka yerde şu an için böyle bir proje yok. Tabi ki, bu Camii Projesi içinde Türkiye ‘den büyük destekler bekliyoruz.

KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA (5)

 

 

 

 

 

 

 

DİNLER ARASI HOŞGÖRÜ KENTİ

Bir taraftan da kilise yapıyoruz. Kırcaali’nin felsefesi budur. Hoşgörü. Türkiye olarak kardeş olan belediyelerimiz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Bursa Osman Gazi Belediyesi, İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesidir. 25.26 Şubat Tarihlerinde Edirne’den Kırcaali’ye bir grup davet ettik. Kırcaali ile Edirne Belediyeleri arasında kardeş Belediye protokolü çalışması yapılacak. Mart ayında da artık Edirne ile kardeş belediye olmamızı imzalayacağız. Edirne ile geçmişe dayanan bir hukukumuz var. Edirne de bir hoşgörü kentidir. İlk kez Bulgaristan’da Türk Şairler gecesini yaptık. Edirne Valisi ile beraber, bu projelerimiz aynı şekilde devam edecektir.” Dedi.

KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA (1)

 

 

 

 

 


KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA (4)

 11 total views,  2 views today

Next Post

Oradan mı, buradan mı?

Edirneli siyasilerin son günlerde en çok tartıştıkları konu,’Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tekrar Edirne’den mi yoksa İstanbul veya Bursa’dan mı aday gösterilecek’. Aday olacak demiyorum hangi ilden aday gösterilecek. Zira iktidar partisinin son karar organı her zaman genel merkezden geliyor. Eğer sağlık bakanına “Sen Edirne’den aday olacaksın” deniyorsa buradan aday olacaktır. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp