Kırcaali Belediyesi dogal afet zararlarını sarıyor

admin

Bir süre önce toprak kayması nedeniyle zarar gören Bulgaristan Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis; meydana gelen doğal afet sonrası afetin zararlarını tespit etmeye çalıştıklarını, şans eseri bu felakette can kaybı yaşanmadığını belirterek,  şunları söyledi; “Kırcaali Belediyesi Bulgaristan çapında en çok köyü olan belediyesinden biridir. Şu anda Kırcaali’ye bağlı 117 tane köy ve mahalle bulunmaktadır. Şehrimizle birlikte 118 yerleşim yeri mevcuttur. İlimizde son kırk yıldan bu yana yağmayan karlı dönemi yaşadık. 18 yerleşim yerinde karın verdiği zararı çözmek zorundayız.

KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA (2)

 

 

 

 

 

 

 

TÜM EKİPLERİ SEFERBER ETTİK

Üç gün içinde Kırcaali Belediyemizde sorunu çözmeyi başardık. Tüm ekiplerimiz 24 saat görev yaptılar. Biz önceleri yollarımızı açmak zorundaydık, yine elektrik problemimizi çözmek zorundayız. Bir diğer konu ise su sağlanması gerekiyordu. Kar yağışı nedeniyle birçok yerde toprak kayması oldu. Kırcaali’ye çok yakın olan Sipey köyümüz kardan etkilenen 18 evden 7 tanesinde insanlar evden çıkmak zorunda kaldı. Bir ev ise tamamen çöktü. Diğerlerinin ise yarısı yıkıldı. Yarısı ise çöktü. Şehrimizin en büyük problemi budur. İkinci sorun şehir içinde 25 apartmanlı bir yerde üç metre yanında toprak kayması görüldü.

KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA (1)

 

 

 

 

 

 

 

HASAR TESPİTİ YAPIYORUZ

Köy yollarımızda hasar var. Bu hasarlar konusunda proje hazırlıyoruz. Bu projeyi hükümete sunacağız. Belediye olarak önemli olan halkımıza en iyi yardımı sağlamaktır. Bu felakette herhangi bir ölüm olayı görülmedi. Bizim dışımızda birkaç yerde ölüm olayı oldu.  Toprak kaymalarında 9 milyon avroluk masraf oluştu. Bu masraf önümüzdeki haftalarda çok daha artacaktır. Kırcaali Belediye Başkanına Edirne Arslanzade Firması geçmiş olsun dileklerini ileterek, üzerinde Türk Bayrağı bulunan badem ezmesi ve kallavi kurabiyesi ikram etti.

 

 

 

 156 total views,  5 views today

Next Post

Erkin "üyelerimiz en iyi kararı verecektir"

CHP Edirne 25. Dönem Milletvekili aday adayı Yük. Mak. Müh. Hüseyin Erkin, Radyo -Su’da  “Yerel Gündem” programına katılarak  milletvekili aday adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. Edirne Ajans Haber Müdürü FikriYalın’ın yönettiği programda konuşan Erkin, parti üyelerimizin aday adaylarını çok iyi değerlendirmelerini Bölgemiz için en yararlı olabilecek Aday adayına oy vermelerini bekliyorum. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp