Kırcı; “ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ ÇALDIRMAYACAĞIZ”

admin

Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Nazım KırcıÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ ÇALDIRMAYACAĞIZYolsuzluk, Yoksulluk ve Yasaklarla mücadele edeceğini öne sürerek iktidara gelen AKP, geçen 11 yıl içinde yolsuzlukları devletin tüm kurumlarına yaymış, ulusun zenginlik kaynaklarını küresel sermayeye peşkeş çektiğini belirterek açıklamasında daha sonra şunları söyledi; “ haklarını gasp ettiği emekçileri yoksulluğa mahkûm etmiş, halkımızın en masum demokratik taleplerini de yasaklar ve tutuklamalarla sindirmeye çalışmıştır.

eğitim-iş (1)

Cumhuriyet tarihinin bu en büyük yolsuzluk ve rüşvet iddiası sonucunda, AKP’nin sıcak para trafiği ile ayakta duran, üretimden uzak ve sahte verilerle kamuoyuna sunduğu “ekonomik başarılarının” asılsız olduğu anlaşılmıştır. Böylece halkımız yoksullukla boğuşurken, yandaşlarını ihya etme çabası içinde olan AKP iktidarının yalan ve talana dayalı düzeni de çökmüştür.
nezım-kırcı

Eğitim-İş olarak, uzun süredir AKP siyasetinin yolsuzluk batağına saplandığını, çok da uzak olmayan bir zaman dilimi içerisinde rant paylaşımının menfaat çatışmalarına dönüşeceğini ve AKP’yi paramparça edeceğini ifade ediyorduk. AKP’nin, Cumhuriyet tarihinin en büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile karşı karşıya kalmasının ardında her ne kadar Cemaat-AKP çekişmesi var gibi gösteriliyor olsa da aslında bu yaşananlar, vahşi kapitalizmin hizmetkârı olan AKP hükümetinin neo-liberal politikalarının yarattığı kokuşmuşluğun kaçınılmaz sonucudur. Bu aldatmacalar ülkemizin kaynaklarının uluslararası sermayeye peşkeş çekildiği gerçeğini örtemez.

 

 248 total views,  2 views today

Next Post

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri ziyaretlerini sürdürüyor

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü adına Genel Sekreter Levent Yenici tarafından yapılan açıklamaya göre “20.12.2013 günü Yönetim Kurulu Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile yoğun bir program planlaması içinde; ilk ziyaretlerini Şoförler ve Otomobilciler Odası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp