KIRCI; “ödenek yok diye okulların elektrikleri kesilemez”

admin

KIRCI; “ödenek yok diye okulların elektrikleri kesilemez”

 

 

 

 

 

Eğitim İş Genel Mali Sekreteri Nazım Kırcı Edirne’de  bazı okullarda elektrik faturalarının ödenmediği gerekçe gösterilerek elektriklerin kesildiği yolunda haberler üzerine yaptığı açıklamada, “Edirne’de Merkez okulları yaz tatiline girdiğinden beri elektrik kesintisi sorunu ile karşı karşıya kalmış durumdadır.

Okullara gelen veli ve öğrenciler, okullarından belge alamamakta, çalışan personel zor durumda kalmaktadır. Sebebi ise okullarda ödenek sıkıntısı sebebiyle Trepaş’a ödenmesi gereken elektrik faturalarının ödenmemesidir.

Bazı okullar elektriği camilerden ve yakın kurumlardan alabilmektedir.

Devlete %90 vergi ödeyen Edirne Halkının okullarındaki elektrikler, maalesef “sözde ödenek yokluğundan” kesilmiştir. Daha birkaç yıl önce baştan sona yenilenen Milli Eğitim Müdürlüğü binasında hiçbir gerek yokken yeniden dekorasyon çalışmaları yapılırken ödenekler nasıl bulunuyor da, okulların elektrik faturaları için nasıl ödenek bulunamıyor. Ayrıca Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN, makam aracı ve özel şoförü ile her yere ulaşıyor, fakat okullara elektrik ulaşmıyor.

Bu işin sorumluları, eğitim konusunda her türlü fedakârlığı yapan Edirne velilerine ve öğrencilerine hesap vermelidir.”Dedi.

 

 119 total views,  2 views today

Next Post

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE AMAN YOK

          Edirne Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamada  “ Görevlilerimizce yapılan çalışmalar ve alınan bilgilerde; uyuşturucu madde ticareti suçundan cezaevinde bulunup 11.07.2016 günü tahliye olan A.A.’nın İlimiz/Merkez Çavuşbey Mahallesindeki evinin bahçesinde kenevir bitkisi yetiştirdiği, şahsın cezaevinde bulunduğu süre zarfında kenevir bitkilerinin yetiştiriciliği ile oğlu İ.A.’nın ilgilendiği,     […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp