KİRİŞHANE SULAMA TESİSİ ÇÖPLÜK MÜ ?

admin

Fatih Mahallesi 2.Kısımda DSİ’ye ait pompa istasyonu çöplükten farksız. Koruma altında olmayan, giren çıkanı belirsiz,  akşamcıların mekanı ve çevresi çöplük haline gelen atıl durumdaki tesis bakımsız durumda ve çevreye tehlike saçıyor.

Fatih Mahalle Muhtarı Bilal Ürer, buradaki çirkinliği yetkililere çeşitli kez ilettiğini, buradaki sorunun çirkin manzaranın Edirne Belediyesi ile ilgisinin bulunmadığını, belirtti.Ürer, burasının DSİ’ye ve onun devrettiği kuruma ait olduğunu belirterek: “ Şehrin merkezinde böyle çöplükten farksız ormanlık haline gelen bir yer kimin ayıbı.
DSC_2053

Bu konuda şikayetimizi dilekçe vere
k Belediye Başkanımıza ileteceğiz. Bu yerin Kirişhane Sulama Kooperatifine devredildiği söyleniyor. Hangi kurumu ilgilendiriyorsa bu kirliliğin çirkin görüntünün bir an önce son bulmasını bekliyoruz” dedi

KANAL TAHSİN ŞIPKA CADDESİNDE YOLU KAPATIYOR

DSİ’ye ait sulama kanalına bağlantılı Öztürk Kıraathanesi önünde Tahsin Şıpka Caddesindeki DSİ su kanalı bağlantısının uzantısı araçların geçiş yolunu kaplıyor.

Mahalle sakinleri, bu su kanalının içinin çöplük halene geldiğini çevreye koku yaydığından yakındılar. Kanalık beton çıkıntısının yolu iyice kapattığını bu yoldan girmek isteyen itfaiye ve ambulansın caddeye girmesinin mümkün olmadığını ifade ederek, yetkililerin konuya çözüm bulmaları önerisinde bulundular.

 

 166 total views,  2 views today

Next Post

Milletvekili Ayakkabı Boyadı, Domates Sattı

Edirne CHP Milletvekili Recep Gürkan, ayakkabı boyadı, domates sattı. Milletvekili Gürkan, Edirne’nin Uzunköprü ilçesini ziyaret etti. Gürkan, ziyaret kapsamında Uzunköprü çarşısında ve pazarda esnafla bir araya geldi. CHP Edirne İl Yönetimi ve Uzunköprü ilçe yönetimi ile birlikte esnafı ziyaret eden Gürkan, pazar yerinde ayakkabı boyacısı ile karşılaşınca, boyacının koltuğuna oturdu. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp