Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin “15 Temmuz’da davul çalabilir misiniz?”

admin

Ağalığı elden giden Ahmet Çetin önceki akşam düzenlediği iftar yemeğinde önemli açıklamalar yaptı. Ahmet Çetin açıklamasında; “81 milyonun önünde 1 milyon 522 bin liraya ağalığı aldım. Bunun 980 bin lirasını ödedim. Şimdi kayıtlar bellidir. Bu arada isteklerim oldu; dedim ki, “Sayın başkan, Sayın Spor Bakanım, Sayın Kültür Bakanım, Kırkpınar’ın altını dolduralım, kurumsallaştıralım. Bu tarihi yaşatalım. Birilerinin sözleri ile değil, gerçek tarihi yaşayalım..

İsteklerim neydi, Kırkpınar konağıydı. Var olan bir şeyi istedik, olmayan bir şeyi istemedik. Plakasıydı, VIP’siydi, protokolüydü. Bunlar olması gereken şeyler. Niye, tarihin en büyük geleneğine sahipseniz, o geleneği yaşatmak zorundasınız. Dedim ki yazıktır, böyle bir geleneği seçimin gölgesine bırakmayalım. İkinci ve en önemli olay vardı, ne vardı? 15 Temmuz vardı. Bir gece vardı ki, o gece dünyamız ters dönmüştü. Ülkemiz suikasta uğramıştı. Şehitlerimiz vardı ve gazilerimiz vardı. Ve Cumhur reisimize canına kast vardı, suikast vardı. Şimdi ben bu ayın 15’inde ağalık kıyafetini giyip de, burada nasıl davul çaldırmamı bekliyorsunuz ya? Böyle bir şey olabilir mi? O gün benim şehit günümse, o gün benim ülkemin acı çektiği bir gün ise benim burada nasıl eğlence yapmamı bekliyorsunuz..

Benim istediğim şu, 15 Temmuz’u atlayalım. Seçimi atlayalım. Biz 8’inci ayın 15’inde ya da 9’uncu ayın 1’inde bu tertibi yapalım. Hep beraberce coşalım. Ama o gün değil. O gün benim şehit günüm. O gün benim gazi günüm. O gün benim ızdırabtan çıktığım gün. Ulusun tekrar fermanını yazdığı gün. O ferman yazdığı günde siz eğlence yapabilir misiniz? Ben buna karşı çıkıyorum. Ödemeyi bugün yaparım. Sadece şartlarımı yerine getirsinler. Ben bir şey istemiyorum ki. Sadece o günü biz doya doya yaşayalım ama şehit günü değil, gazi günü değil. Cumhurbaşkanına suikast günü değil. Ülkemin suikast günü değil, bayrağımın indirilmeye çalışıldığı gün değil..

Ben altın kemeri almak için geldim. Şimdi benim ağalığımı fes ettiğini birileri söylüyor ama bence yanılıyorlar. Önce 15 Temmuz’a dönsün baksınlar, 15 Temmuz’da kaç şehit vermişiz, kaç gazimiz var. Bize zarar verecekler kimlerdi. O zarar vermek isteyenlere karşı benden davul çalmamı bekleyenler havasını alır. Ben davul çalmıyorum. Şu Türk bayrağı kadar değerli insanlar arıyorum. Buna sahip çıkacak arkadaşlar arıyorum. Bu bayrak, bu da topraktır. Bu bayrak ve toprak için şehit olan insanları anmak benim o gün üzüntüm olur. O gün benim ağlama günümdür. Üzülme günümdür. Kimse bana o gün davul çaldıramaz. Dediğim gibi ayın 1’inde taahhütümü yerine getirsinler. Evet desinler, erteledik desinler, bugün 1 milyon vereyim. Ama bana o gün biz varız, işine baksınlar..” dedi.

 

Next Post

MHP İpsala'da Vatandaşlarla Kucaklaştı.

MHP İpsala’da Vatandaşlarla Kucaklaştı. Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayları vites yükselterek çalışma tempolarını hızlandırdı. Gündüz; esnaf ziyaretlerinde bulundular. İftar saattine kadar esnaf ziyaretlerini sürdüren Milletvekili adayları.. Akşam iftar yemeğinde vatandaşlarla birlikte iftar yemeğinde buluştular. MHP Edirne Milletvekil adayları dün İpsala’da 1000 kişilik iftar yemeği verdi. Çok kalabalık olan iftar yemeğinde, […]

EDİRNE AJANS MEDYA GRUBU

GAZETE-RADYO-MATBAA-TOPLU SMS-PROMOSYON
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp