Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin; “Güreşçilere Sigorta yapılmalı”

admin

657.Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Edirne ekonomisini canlandırmak ve Edirne sorunlarını Ankara’da ilgili makamlara iletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Ankara’da çeşitli temaslarda bulunan Kırkpınar Ağası Çetin; Bakanlar ve bürokratlarla görüşüp onlara Edirne’nin sorunlarını aktardı. Edirne’de 50 bin icra dosyası olduğunu ekonominin can çekiştiğini, vatandaşların ekonomik açıdan büyük sıkıntıda olduğunu ifade eden Çetin bazı ufak dokunuşlarla Edirne ekonomisinin canlanacağını söyledi.

Güreş okulu kurulmasını istedik.

Ağa Çetin son olarak geçtiğimiz Cuma günü Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ile görüştü.  Gazetemize açıklama yapan Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin; Güreş federasyonu başkanımızla görüştüğümde kendisine Kırkpınar Er Meydanının ne zaman yapılacağını sordum. Oda bu yıl olmasının mümkün olmadığını ama 2018 yılı bütçesine alındığını ifade etti. Aynı zamanda federasyon başkanımızdan Edirne’mize  bir güreş okulunun açılmasını istedik. Bir güreş okulu kuralım ki bunu ebedileştirelim. Güreşçiler için garanti bir yaşam tarzı istedik. Yani güreşçilerimizin güreş esnasında hiçbir güvencesi yok. Bunların devlet tarafından sigortalanmasını istedik. Allah korusun bir güreşçimizin beli kırılsa garantileri ve gelecekleri yok.  Güreşçilerimizi koruma altına almamız gerektiğini söyledim. Sağ olsun Güreş Federasyonu başkanımız bu konuyu bakanımızla paylaştığını söyledi.  Devlet bu Er meydanını kurmuşsa, bu er meydanları yaşıyorsa, bu çocuklar da devletin ve er meydanların geleceği ise mutlaka güvence altına almamız lazım. Gençlik bizim geleceğimiz ise onların sigortalanması lazım. Bunun için Ankara’da temaslarda bulunduk” dedi.

Yeni yılın Ocak Ayından itibaren 50 güreşçiyi kampa alacağını ve onlara destek olacağını ifade eden Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin; “Edirne’de kısa süre içerisinde öğrencilere ve kimsesizlere ücretsiz olarak hizmet verecek olan bir Aş evi kuracağını söyledi.

 

 

 178 total views,  2 views today

Next Post

“Muhtar pidesinin babası Hasan Ertene Vefat etti”

“Patladı gitti” sloganı ile Muhtar pidesinin mimarı olan Edirne’nin tanıtım yüzü Hasan Ertene geçirdiği ani rahatsızlığı nedeniyle vefat etti. Edirne’mizin Gülen Yüzü, ‘Patladı Gitti’ diyerek Bizleri Güldüren, Edirne Esnaflarımızdan, Küçük Ev firmasının sahibi Hasan Ertene, hakkın rahmetine kavuştu. Hasan Ertene’nin ani vefatı başta ailesi olmak üzere Edirne’lileri ve sevenlerini  yasa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp