Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Kitap Fuarını Ziyaret etti

admin

Edirne Belediye Başkanlığı’nca, eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyucuları yazarlarla bir araya getirmek için düzenlenen “Edirne 5. Kitap Fuarı” Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen törenle açıldı.

Başta Edirne olmak üzere ilçe ve çevre bölgelerden de büyük katılımın sağlandığı Fuara, 657. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin eşiyle birlikte katıldı.  Kırkpınar Ağası Çetin, Fuarın girişinde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve beraberindekiler ile tokalaşıp, böylesine güzel ve anlamlı bir etkinliğe öncülük ettikleri için Belediye Başkanı Gürkan’ı ve emeği geçen herkesi tebrik etti.

 

Fuardaki stantları tek tek gezen Kırkpınar Ağası Çetin,  Edirne 5. Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu Emre Kongar’ın standını ziyaret etti. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin’in ziyaretinden büyük mutluluk duyan Fuarın Onur konuğu Kongar, Ağa ile özlem giderip bir süre sohbet etti.  Kongar’ın Edirne’de  5. Kitap Fuarı’nda onur konuğu olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Çetin, Kongar’ın elinden imzalı kitabını alıp eşiyle birlikte basına hatıra pozu verdi.

 

 

Gazetemize açıklama yapan Ağa Çetin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın önderliğinde düzenlenen 5.Kitap Fuarı, Edirne’de kitap severlere yapılan en büyük jesttir. Okumaya büyük önem veren, Kitabı seven, Eğitim seviyesi yüksek olan Çağdaş, Laik bir kentte bu tür etkinliklerin olması onur vericidir. Ben bugün burada şunu gördüm. Edirne Belediyesi, Başkanı ile, halkı ile sosyal ve kültürel etkinliklerde de tek yürek olmuştur. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Buradan da tüm Halkımızı ve kitap severleri fuara davet ediyorum dedi.

 370 total views,  2 views today

Next Post

CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse Edirne’de

CHP  Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse  Türkiye genelinde başlatılan  “ADALET YÜRÜYÜŞÜ ADALET YOLCULUĞUMUZLA DEVAM EDİYOR”  sloganı kapsamında Edirne’ye geldi. CHP Binasında gerçekleşen buluşmaya CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Edirne Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu ve partililer katıldı. Hükumetin  15 yıldır kadın üzerinden siyaset […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp