Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin “Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzü EDİRNE’dir.”

admin

657.Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Gazetemize yaptığı açıklamada, 160 bin nüfuslu Edirne’nin, Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzü olduğunu, Bu yüzün büyümesi halinde Türkiye’nin  büyüyeceğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti.       “Belediye Başkanımız Recep Gürkan da Edirne için bir şeyler yapamaya çalışıyor. Biz de kendisini bu güzel çalışmalarından dolayı takdir ediyoruz. Sadece biz değil bütün Edirne yaptığı çalışmaları görüyor. Başkan yapabileceğini gücünün üzerinde yapıyor. Aslında başkan olmadan da hükumet kaynakları Edirne’ye akmalı. Bakın Kırkpınar Yağlı güreşlerine destek alamadık. Gidin diğer illerde yapılan güreşlere bakın devletin birçok kurumu sponsor oluyor, maddi olarak destek veriyor. TRT canlı yayın yapıyor. Hani bizim Kırkpınar Güreşlerimize, Ata sporumuza niye bu destek yapılmıyor. Burada bir yanlışlık var. Burası Serhad Şehri. Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzü. Bu yüzü büyütürsek Türkiye büyür. Ama gümrükten  çıkan bir adam Edirne’yi köy gibi görmeye devam ederse Türkiye’ye baktığı göz değişmeyecektir. Bunu da devlet yetkililerinin görmesi lazım. Çözüm devletin kendisinde. Recep Gürkan Halkın seçtiği bir belediye başkanıdır. Yetkisini, gücünü, olanı belli bir yere kadar kullanabiliyor. En basiti Kırkpınar’a gelen paraya bakıyorum. Yok. Başka güreşlere bakıyorum arada uçurumlar  var. Oysa Kırkpınar Osmanlı’dan gelen tek bir gelenektir. Güreşin Kabesi dediğimiz yerde Güreşin kabesini çoğaltamıyoruz. Okulunu yapamıyoruz.  Neden Bütçeniz yetmiyor. Destek yok çünkü. Osmanlı Çin seddine kadar, Viyana kapılarına kadar gitmiş. Biz niye Güreşin reklamını Viyana kapılarına kadar gidip yapmıyoruz.

 

Hiçbir talebim karşılanmadı.  Benim para problemim yok. Eğer bana yeşil pasaport verilirse çıkar buradan Çin seddine ve Viyana kapılarına kadar giderim ve Kırkpınar’ı ve Ağalığı orada tanıtırım. Benim tek amacım Kırkpınar Yağlı güreşlerine 20 bin insan yerine 500 bin insanı nasıl getiririm.” Dedi.

Bakın Edirne’nin 50.000 adet icra dosyası var. 160.000 nüfusu olan Edirne insanı mağdur. Bu insanlara nasıl aş, iş kapısı açarızın hesabını yapalım diyorum.  Bakın Kapıkule’den gelen küçük araçları şehir merkezine yönlendirelim. Buradan  birer su, birer ekmek alsalar ve yemek yeseler Edirne’ye ilaç olmaz mı. Ama bunu duymuyorlar. İşlerine gelmiyor. Oysa yapacakları çok basit iki tabela ile Edirne şenlenecek. Yani Yunanistan’dan da yolu otobana verdik, Kapıkule’den de yolu otobana verdik. Pazarkule’de otobana düştü artık. Biz her yeri otobana verirsek, sınır şehri olarak ne yiyeceğiz. Nasıl geçiniriz. Biz 1990’dan bu yana Kapıkule, Hamzabeyli ve Pazarkule’den artık faydalanamıyoruz. Adam arabaya bindiği gibi artık kendini İstanbul’da buluyor. Oysa küçük araçları şehir içine yönlendirirsek daha güzel olacaktır.

Ben konuyla ilgili yeri aradım ve dedim ki tüm protokolde Kırkpınar ağası olarak yer almak istiyorum ve anladığım kadarıyla da benim biraz rahat tavırlarım bazı insanların huzurunu bozuyor. Ben tüm protokolde ve etkinliklerde Kırkpınar Ağası olarak olmak istiyorum. Bu konuyu Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza da yazı ile yazacağım. Edirne’de hiçbir protokole çağrıldığım söylenemez.

 

 205 total views,  2 views today

Next Post

Kahve Kültürü Cuma Günü Açılıyor

Edirne’nin değerli işadamlarından Ahmet Gürübüz’ün işletmeciliğini yaptığı Kahve Kültürü’nün 06 Ekim 2017 Cuma günü Talatpaşa Asflatı (Bulgaristan Konsolosluğu yanı) No:144’te açılışı yapılacak. Ediren’ye başta Eğitim sektörü olmak üzere inşaat sektöründe de büyük yatırımlar yapan ilimizin saygın işadamlarından Ahmet Gürbüz gazetemize yaptığı açıklamada, İlimizde gerçekten yorucu, stresli bir yaşam sürdürüyoruz. Bunları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp