Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin’den Mehmetçiğe Destek Yürüyüşüne davet

admin

657. Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin yaptığı açıklamada; Afrin’de Zeytin dalı harekatında görev yapan Mehmetçiklerimize destek amacıyla, 09 Şubat Cuma günü Edirne Selimiye Camii’nde Cuma namazını kıldıktan sonra tüm halkımızla Selimiye Camii önünden ellerimizde Türk bayrakları ile Askerlik şubesine yürüyüş yapacağız.Bu yürüyüşe tüm halkımızı bekliyoruz. O gün ellerimizde sadece Türk Bayrakları ile yürüyeceğiz” dedi.
Erasta AVM’de ki işyeri Simit Sarayı’nda düzenlediği basın toplantısına Ağa kıyafetlerini ilk kez giyerek gelen Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin; Ağalık elbisesini sadece Afrin’de göre yapan Mehmetçiklere destek olmak için ilk defa giydiğini belirterek, Cuma günü düzenlenecek olan yürüyüşte de son defa giyeceğini söyledi.
“Mehmetçiğe destek için 09 Şubat Cuma günü Yürüyüş yapacağız”
Çetin açıklamasında; Afrin’de destan yazmaya devam eden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Kahraman Mehmetçikleri için 09 Şubat 2018 Cuma günü Edirne Selimiye Camii’nde Cuma Namazımızı kılıp,

namazın ardından tüm halkımızla birlikte ellerimizde Türk Bayraklarımız ve Mehter Takımıyla, Afrin’de görev yapan askerlerimize, Mehmetlerimize destek amacıyla Askerlik Şubesi’ne yürüyüş yapıp, bu vatan için göreve her saniye hazır olduğumuzu belirtmek için dilekçe vereceğiz.” Dedi.
“Kırkpınar Ağası Çetin’den Mehmetçiğimize 1000 adet Atkı, çorap, eldiven, içlik, bere”
Kış aylarında Afrin’de mücadele eden Mehmetçiğimizin üşümemesi için Edirne ve bölgemizde bulunan STK Temsilcilerinden, firma sahipleri ve işadamlarından yün atkı, bere, eldiven, içlik, çorap desteğinde bulunmalarını isteyen Kırkpınar Ağası Ahmet çetin; Selimiye önünde otoparkta Tırlarımız olacak. Bu tırlara STK Temsilcilerimizden ve işadamlarımızdan gelecek olan yün atkı, bere, eldiven, içlik, çorapları

koyup Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerimize göndereceğiz. Biz Burada üşümüyorsak onlarda orada üşümeyecek. Ben Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin olarak Mehmetçiklerimize 1. 000 adet yün atkı, bere, eldiven, içlik, çorap göndereceğim. Edirne’li STK temsilcilerimiz, işadamlarımız, Kurumlar, Fabrika yöneticilerimizden de bu konuda destek bekliyoruz. O gün toplanan malzemelerimizi Tırlarla Edirne’den Afrin’de görev yapan Mehmetçiğimize göndereceğiz.
Biz Fatih’in doğduğu şehirden, topun döküldüğü şehirden Osmanlı’nın başkent yaptığı şehirden Selimiye’den Mehmetçiğimize destek için 09 Şubat 2018 Cuma günü Selimiye önünden yürüyeceğiz.
Şehit Aileleri derneğimizle, Gaziler Derneğimizle, STK’L temsilcilerimizle, Üniversitemizle, İş adamlarımızla, esnafımızla, Siyasi Parti Temsilcilerimizle, vatandaşlarımızla, hep beraber gerçekleştireceğimiz yürüyüşümüzde Mehmetçiğimize destek vereceğiz, Dünya’ya barış mesajı vereceğiz.

 

 128 total views,  10 views today

Next Post

Sağlık Sendikaları ve Çalışanları Ayakta! “Üzgünüz, Kırgınız, İsyandayız”

02 Şubat 2018 tarihinde saat: 22:30 civarında Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi girişinde Nöbetçi Hekim Dr. Tuba ÇIKMAZ’ı ciddi bir şekilde darp eden ve saldıran hasta yakınlarına tepki yağmaya devam ediyor. Murat Devlet Hastanesi önünde toplanan Sağlık çalışanları, Edirne Tabip Odası, SES, SAĞLIKSEN, Türk Sağlık-Sen, Aile hekimleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp