Kırkpınar Ağası Çetin 2017’yi değerlendirdi.

admin

2017 Yılı Temmuz Ayında düzenlenen 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağalık ihalesine katılarak 1 Milyon 522 bin lira ile 657.Kırkpınar Ağası seçilen Ahmet Çetin, 2017 yılının Edirne açısından ekonomik olarak iyi geçmediğini, Edirne’de 50.000 adet icra dosyasının olduğunu, Edirne’nin sınır kapılarından yararlanamadığını ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti; “2017 yılı çok başarılı bir yıl olmadı. Ekonomik açıdan halkımızı zorlayıcı bir yıl oldu.  Ama bu 2018’in de böyle olacağı anlamına gelmiyor.  O yüzden 2018’i görüp tedbir almamız lazım. 2018’in bu yüzden bizi mutlu edeceğini düşünmüyorum. Şimdi bakıyorum Edirne için hiç kimse bir şey yapmıyor. 2018’e eğelenerek gireceğiz ama sabah uyandığımızda gerçek bir şey var. Oda zamlar… O zamları ne yapacağız. Ben 3 ay içinde EURO ve Dolardan % 25 Fakirleşmişsem. Ülkede ve Edirne’de ki AVM’lerde EURO bazında kiralar devam ediyorsa, icra dosyaları ve yedieminde arabalar çoğalmaya devam ediyorsa, ben 2018 yılının bizi mutlu edecek kadar güçlü

olduğuna inanmıyorum. Bir söz vardır, Yarayı nereden kesersen, orada tedavi edersin ve yara büyümez. Biz yarayı tedavi etmezsek yara büyür. Şimdi koltuk sevdalıları koltukta oturmaya devam ederse, halkın içine karışmazsa, onlarla birlikte olmazsa, halkın nabzını tutmazsa, sorunlara çözüm bulmazsa yara büyür gider ve insanlarda mağdur olacak.” Dedi.

Ağalı neden aldım biliyor musunuz?

Kırkpınar Ağalığını rekor bir fiyatla  1 Milyon 522 bin lira vererek alan Ahmet Çetin;  Ağalığı Edirne’de birileri duysun, görsün, Kırkpınarın kabesinin Edirne olduğunu,Osmanlı’nın başkentinin Edirne olduğunu unutmasınlar, 4 tane kapıya sahip olduğunu unutmasınlar, Dünya’nın ikinci büyük kapısının Edirne’de olduğunu unutmasınlar diye aldım. Bakın Dünya’nın birinci büyük sınır kapısı Brezilya’da ikinci büyük kapısı da Edirne’de. Ama biz faydalanamıyoruz. Her şey transit.  Bakın 3 tane nehrimiz var. Faydalanamıyoruz. Denize akıyor. Edirne Selimiye cami’ne sahiptir. Edirne şehri müze şehridir. Edirne şehri tarihi bir şehirdir. Biliyorsunuz, Kırkpınar Yağlı güreşleri 1 hafta sürüyor. Aslında 1 ay olmalı. Bu Osmanlının geleneğidir. Bakın mesela Kırkpınar zamanı dışarıdan gelen misafirler Selimiye’nin etrafında yatıyor. Aslıda Tavuk Ormanından başlayıp tüm o gezi alanı temizlenip oraya modern çadır kent yapılabilir. Hatta O çadır kenti panayır havasına da çevirebiliriz. Eğer bir şehirde hizmet aşkı ile yanan insanlar varsa ve hizmet yapamıyorsa olmaz. Ekmek beklemekle gelmez. Ekmeğe gidersek gelir. Bakın ben 4 aydır Ankara’da çeşitli temaslarda bulundum. Edirne’nin sorunlarını aktardım. Bakın Edirne büyümüyor, Göç veriyor ve küçülüyor.

“4 tane sınır kapımızdan Edirne’ye gelir istiyorum”

Türkiye’de 550 tane milletvekili, 81 tane vali, 81 İl Belediye Başkanı var, Binlerce Belediye Başkanı, Binlerce Muhtar vardır. Başbakanımız bir tanedir, Cumhurbaşkanı bir tanedir, Kırkpınar Ağası bir tanedir. Ben 657 yıllık bir geleneği sürdüren Kırkpınar Ağasıyım. Yani Tekim. Bakın Serhad şehri Edirne Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzüdür. Bu şehre ya sahip çıkacaksınız, yada sahip çıkacaksınız. İktidar olsun olmasın bu şehir tektir. Ben 4 tane sınır kapımızdan Edirne için gelir istiyorum. Edirne’yi gözden çıkaran olursa büyük hata yapar. 2018 yılı tüm Türk Dünyasına, Tüm İslam Dünyasına sağlık başarı birlik ve kuvvet versin. Sayın Reisimiz söylediği gibi;  Biz biriz, biz tekiz, biz büyük bir  milletiz.” dedi.

 

 194 total views,  2 views today

Next Post

Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan Yeni Yıl Mesajı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “2018 Edirne’mize, güzel ülkemize ve tüm insanlığa barış getirsin. 2018 huzurun, mutluluğun ve sevginin yılı olsun. 2018 dünyanın hiçbir yerinde insanların ölmediği, haksızlıklara uğramadığı ve adaletin tam anlamıyla tecelli ettiği bir yıl olsun” dedi.                 2018 yılının tüm insanlığa barış getirmesini dileyen Edirne Belediye Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp