“Kırkpınar Ağası Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

admin

657.Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin 24 Haziran 2018’de yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde Aday olduğunu söyledi.

Çetin, açıklamasında; 40 yıldır Edirne’de yaşayan bir Ahmet Çetin olarak diyorum ki ben, Trakya Genç İş adamlar Derneği Başkanlığı yaptım. Edirne için faydalı olabilecek tüm görevlerde yer aldım. Bir dönem de AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldum. Ardından 19 Aday Adayı Ankara’ya gittiğimizde yoklamalarda hiçbirimizin aday olmadığını ve Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun aday olduğunu gördüm. Buna da saygı duyduk. Edirne sevdalısı olmak başka bir şeydir. Tekrar AK Parti’den Edirne Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Biz Dünya’ya açılan kapıyız. Edirne’nin büyümesi ve gelişmesi lazım. Bugün ise 657. Kırkpınar Ağalığını aldım. Bir amacım vardı. Edirne’ye ne yapabilirim, Edirne’ye hangi projeleri yaratabilirim. Hayalim buydu.

“Bu seçim Edirne için büyük bir şanstır”

Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Milletvekilliği seçimi Edirne için bir şans kapısı olacaktır. Eğer  Edirne halkı olarak bu seçimi iyi değerlendirirsek, doğru adamları seçime gönderirsek her şey daha iyi olacak diye düşünüyorum. Hep inandığım bir şey vardır. Edirne iktidara oy vermeli. Neden biliyor musunuz? Çünkü Edirne büyümeli, Edirne gelişmeli. Edirne yok olmamalı. Çünkü biz Serhad şehriyiz. Bu yüzden ben ben tekrar 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimde Milletvekili Aday Adayı olacağım.” Dedi.

“Allah nasip ederse Edirne’yi Milletvekili olarak temsil edeceğim”

657.Kırkpınar Ağası olmaktan onur ve gurur duyduğunu ifade eden Ağa Ahmet Çetin; Milletvekili Aday Adayı olmam, Ağalıktan vazgeçtim anlamına gelmez dedi. Ağa Çetin; “Ama Ağalığın altını doldura bilmemiz için bizlerin bu şehri mecliste, bu şehri Dünya’da temsil etmemiz ve şehri büyütmemiz şart. Bugün Güreşler baktığımızda yerlerde, adeta diplerde. Sürünüyor resmen. Kentler Birliği’nin başında neden Edirne yok. Çünkü en büyük ağalık biz de ise, bizim bu ağalığın içinde en başta sayın Belediye Başkanının başkanlığının UNESCO mirası olan Kırkpınarlar, niye bu Kentler Birliği’nin başkanı değil. Neden biliyor musunuz? Pasif kalmamızdan dolayı. Böyle bir şehrin pasif kalma şansı hiç yok. Benim bu adaylıktan istediğim şu; “Edirne eğer tepede doğru adaya yön verirse Allah nasip ederse Edirne’yi Milletvekili olarak temsil edeceğim” dedi.

“Edirne için Tüm projelerim Hazır”

Edirne için tüm projelerinin hazır olduğunu ve Tüm Adaylara “Projeniz yoksa piyasaya çıkmayın” çağrısı yapan Ahmet Çetin AK Parti Milletvekili Adayının özelliklerini de şöyle sıraladı; “AK Parti Milletvekili adayının bir defa ticari kafada olması lazım. İkincisi de tek hedef Bayrak ve toprak olmalı. Yeniliklere açık olmalı. Eğer biri insan yeniliklere açık olursa, üretime açıktır. İlimizin sorunları yakından bilmesi ve çözebilecek kapasitede olması lazım. Eğer biz şehrimizde projeleri doğru yönlendirirsek, halkımızı doğru bilinçlendirirsek, sabahtan akşama kadar koltukta çakılı kalmazsak, Halkın içinde gezerek onların sorunlarını tespit edersek işte o zaman başarı gelir.” Dedi.

 132 total views,  2 views today

Next Post

AK Parti’de İlk Milletvekili Aday Adayı Av. Koray Uymaz

Erken seçim kararının ardından 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için Milletvekili Aday adayları vakit kaybetmeden meydanlara indi. AK Parti’nin her kademesinde görev yapmış, Edirne’nin sevilen ismi Av. Koray Uymaz, adaylığını sosyal medya üzerinden açıklayıp çalışmalara başladığını söyledi. Keşan, Enez, Meriç, İpsala ve bir çok ilçe […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp